Obchod Google Play ve verzi 5.2 s novými detaily o aplikacích

obchod_play_ico (1)

Google se po vánočních svátcích a konci roku 2014 opět dostává do pravidelného tempa vydávání aktualizací svých aplikací. Klientská aplikace repozitáře Obchod Google Play dostává update na novou verzi 5.2, nicméně nečekejte žádné zásadnější novinky – podle dostupných informací jde tentokrát především o opravu nalezených chyb.

Server Android Police se podíval na zdrojové kódy a našel i novinky, které prozatím zůstaly oku uživatele skryty.

  • Nová stránka s detaily aplikace – zdrojáky odhalily novou stránku s podrobnostmi o zobrazeném programu. Vizuální změny na první pohled nevypadají nijak zásadně, nicméně stránka s podrobnostmi je zatím zamčená a běžný uživatel se k ní dostane patrně až v některé z následujících verzí (případně je možné ji aktivovat skrze Xposed).
  • Podnikové aplikace – něco podobného již znají uživatelé a především administrátoři podnikových sítí založených na Windows, kde uživatelům mohou být na základě politik instalovány vybrané programy. Protože Google hodlá cílit i na firemní klientelu, objevuje se v Obchodě Play zatím neveřejná možnost instalace programů z vnitropodnikové sítě. Dokonce bude možné omezit stahování instalačních balíčků pouze na firemní síť. Je to způsob, jak udržet soukromí a zároveň využívat infrastrukturu Google pro jednoduché aktualizace aplikací.
  • Dárkové poukázky – v balíčku byla nalezena také sada ikonek, jež s velkou pravděpodobností budou zobrazovány u obsahu, na který uživatel může uplatnit dárkovou poukázku.

    Ikony dárkových poukazů Ikony dárkových poukazů

  • Ankety – Obchod Google Play se chystá začít s průzkumem spokojenosti, týkajícím se zkušeností uživatelů. Podle všeho se bude jednat o dialogové okno s jedinou otázkou. Uživatelé budou mít možnost odmítnout odpovědět.

Aktualizace na nejnovější verzi probíhá postupně a automaticky, tedy bez požadavku na interakci s uživatelem. Pokud nechcete čekat na nejnovější verzi, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček z některého z následujících odkazů.

Zdroje: Android Police, AndroidSPIN, Android Guys.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (6)