Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení!

android–nebo-iphone-obal-e

Android, nebo iPhone? Tuto otázku si klade řada zákazníků, chystajících se pořídit si nový chytrý telefon. Obě platformy mají své výhody, ale i nevýhody. Najít kompromis bylo až dosud nemožné, pokud jste nechtěli v kapse nosit dva telefony. A právě na rozlousknutí tohoto oříšku se zaměřila společnost ESTI Inc., která přinesla speciální obal Eye.

Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení! Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení!

V čem tkví podstata? V tom, že Android může běžet na celé řadě zařízení – počínaje chytrými telefony, přes tablety, chytré hodinky, až třeba po televize a ledničky. Tak proč by nemohl běžet v obalu na telefon? Už možná začínáte tušit, že hlavní myšlenka celého bláznivě vypadajícího nápadu tkví v tom, že součástí obalu je zařízení, používající mobilní operační systém společnosti Google. Opravdu je to tak a skutečně s tímto nápadem firma vstoupila na crowdfundingový server Kickstarter. Co je možná ještě překvapivější, že s ním již měsíc před koncem kampaně uspěla.

Eye by ESTI – The Smart iPhone Case

Eye by ESTI - The Smart iPhone Case

Co obal Eye nabízí?

Reálně je tedy otázkou, zda se v tomto případě má mluvit o obalu. Z technického hlediska jde totiž o druhý telefon, který se připevní na zadní stranu iPhonu. O hardwarových parametrech zařízení s Androidem víme například to, že má 5″ AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, slot na paměťovou kartu s kapacitou až 256 GB a podporu dvou SIM karet. Nechybí NFC, podpora IR, 3,5mm konektor na připojení sluchátek či podpora bezdrátového nabíjení. O zásobu energie se stará akumulátor s kapacitou 2800 mAh. Operačním systémem je Android 7.1 Nougat.

Parametry obalu Eye Parametry obalu Eye

Asi docela logicky vyvstávají v myslích našich čtenářů otázky: a k čemu je to vlastně dobré? V čem tkví hlavní přidaná hodnota takto připevněného druhého telefonu? Ani samotný výrobce v tomto směru nepřináší žádný vysloveně světoborný argument. V propagačním videu zaznívá, že majitelé si tak budou moci užívat “cool” funkce, o kterých ani nevěděli, že je potřebují.

Eye by ESTI – The Smart iPhone Case

Eye by ESTI - The Smart iPhone Case

Kdy, kde a za kolik obal Eye pořídíte?

Inu, pokud vlastníte iPhone 6, 6S či 7, případně některou z “pluskových” verzí, a toužíte v jednom balení nosit i telefon s Androidem, možná bude obal Eye přesně tím, co hledáte. Čistě subjektivně ale vizuální stránku stylově laděného “jablka” rozhodně nevylepší, spíše naopak.

Takto obal Eye vypadá Takto obal Eye vypadá

Možná překvapivě je o obal Eye velký zájem, takže nabídka nejlevnějších kousků za 69 dolarů (1800 Kč) byla poměrně rychle rozebrána. Aktuálně je nejnižší cena 95 dolarů (2400 Kč) za standardní model, v případě zájmu o 4G konektivitu si připravte 129 dolarů (3300 Kč). Po vyprodání bude další várka za 119 a 149 dolarů (3000 a 3800 Kč), konečná maloobchodní cena má být 189 dolarů (5000 Kč). Do Česka je nutné počítat s poštovným ve výši 22 dolarů (asi 560 Kč). Společnost bude dodávat po celém světě s tím, že obal Eye by měli zákazníci dostat mezi srpnem a zářím letošního roku.

Co říkáte na obal Eye? Je to dobrý nápad?

Zdroje: 9to5google.com, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)