O2 přichází s novým virtuálem – Tesco Mobile

holdingpage

Dnes se konala tisková konference nového virtuálního operátora Tesco Mobile. Dočkáme se konečně revoluce v předplacených kartách? Co všechno bude nový operátor nabízet? Na to se podíváme v tomto článku.

Nabídka

Tesco Mobile bude startovat 29. května. Výhodou je, že veškeré služby budou bez závazku. Prozatím má nový operátor vyhrazených 200 000 čísel, které budou začínat předvolbou 728 a 729. Pojďme se tedy blíže podívat na představené tarify a služby.

První v nabídce nalezneme předplacenou kartu, kterou lze rozšiřovat určitými „nadstandardními“ balíčky obsahujícími volání, SMS nebo datové služby. V základní nabídce bez rozšíření nabídne operátor volání do vlastní sítě za 1,50 Kč, volání mimo vlastní síť za 2,90 Kč, SMS za 1,50 Kč a MMS za 5 Kč.

Tesco Mobil TARIF

Rozšiřující balíčky – volání a SMS

Jak jsem již zmiňoval výše, základní tarif půjde rozšířit určitými balíčky. Nejzajímavější z nich je jistě Clubcard balíček. Jak již vyplývá z názvu, k aktivaci balíčku bude potřeba vlastnit Tesco Clubcard. Balíček nám za měsíční poplatek 300 Kč nabídne neomezené volání a SMS v síti Tesco Mobile a 120 minut a 60 SMS do ostatních sítí. Po vyčerpání volných jednotek se účtuje dle standardního ceníku předplacené karty. S jednou Clubcard je možné aktivovat až 10 balíčků pro různá telefonní čísla.

clubcard balicek

 Rozšiřující balíčky – data

Součástí základního tarifu není žádný datový balíček, ten si zákazník bude muset dokoupit zvlášť. Společnost nabízí dva druhy internetového připojení – Tesco Mobil Internet na dnes a Tesco Mobil Internet na měsíc. Internet na dnes bude platit pouze do konce dne, kdy byl aktivován, a za 20 Kč dostanete 50 MB dat. Internet na měsíc poté nabízí 150 MB za 150 Kč, 400 MB za 250 Kč a 1 GB za 350 Kč. Po vyčerpání FUPu může zákazník limit vynulovat za jednorázový poplatek 100 Kč, který platí pro všechny tarify. Při navštívení webové stránky bez aktivního datového balíčku se automaticky aktivuje internet na dnes.

internet na dnes

internet na mesic

Nový nezávislý operátor – kde je pravda

Tesco Mobil je společnost typu joint venture, kde přesnou polovinu podílu vlastní Telefónica Czech Republic a druhou polovinu Tesco Stores. Vyplývá tak z tiskové zprávy: „Tesco Mobile na českém trhu je společností typu joint venture, kde obě strany, Tesco Stores a Telefónica Czech Republic, drží stejný podíl. Tesco Mobile bude nezávislým virtuálním operátorem nabízejícím telekomunikační služby svým zákazníkům pod vlastní značkou.“

Jak to přesně je a zda je Tesco Mobile opravdu nezávislým operátorem, se však nedozvíme. Jediné zřejmé je to, že O2 Tesco Mobile z poloviny vlastní.

 

O2 virtual

 

Kde nakupovat?

SIM kartu bude možné získat na jakékoliv z prodejen Tesco a Žabka. V hypermarketech Tesco si poté zákazníci budou moci vybrat z nabídky mobilních telefonů. Dobíjení kreditu bude možné uskutečnit v rozsáhlé síti partnerů, kterými jsou terminály Sazka, trafiky či čerpací stanice Shell, OMV, Benzina, Agip, Euro Oil, Pap Oil, Robin Oil.

Co říkáte na nového mobilního operátora? Co si myslíte o podílu společnosti O2?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)