O2 dnes představí nové tarify. Neomezené volání a 1 GB dat za 749 Kč!

o2logo

Dnes dopoledne proběhne tisková konference, na které mobilní operátor O2 představí nové tarify. Jak ale jako první informoval server CNews.cz, na oficiálních stránkách se již objevila tisková zpráva se všemi podrobnostmi (údajně “uniklá”, nicméně v 7:00 stále veřejně dostupná, což skutečnému úniku příliš nenasvědčuje).

První skutečnost, která z materiálu vyplývá: stávající tarify O2 NEON nebudou nadále v nabídce a budou nahrazeny třemi novými tarify Free. V nejlevnějším balíčku Free O2 za 249 Kč sice nedostanete žádná mobilní data, ale budete moci neomezeně volat a posílat SMSky do sítě O2. Volání do ostatních sítí bude stát 3,50 Kč za minutu, SMSka přijde na 1,50 Kč.

Prostřední tarif Free O2 Plus vyjde měsíčně na 499 Kč a proti předchozímu přidává 150 MB přenesených dat a 120 volných minut do všech sítí (TZ neuvádí, zda se neprovolané minuty budou převáděny do dalšího měsíce).

Za nejvyšší cenu 750 Kč pořídíte balíček Free O2 CZ s neomezeným voláním do všech sítí a 1 GB přenesených dat. S tímto tarifem tak nebudete muset řešit kdy, komu a jak dlouho voláte či “textujete”. 1 GB dat navíc asi bude stačit pro většinu běžných uživatelů (ano, na časté stahování torrentů a sledování videa to stále není :) ).

Generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic Luis Malvido uvedl: “Jako první přicházíme s revoluční nabídkou, která nyní umožní našim zákazníkům osvobodit se a užívat svůj mobilní telefon opravdu naplno. Přinášíme zcela neomezený tarif za 749 korun. Navíc celou naši nabídku výrazně zjednodušujeme”.

O2 představuje nové tarify Free O2 představuje nové tarify Free

Podívejme se na všechny tři varianty v přehledné tabulce.

tarif cena/měsíc volání a SMS do O2 volání a SMS mimo O2 cena nad rámec volných minut/SMS Internet v mobilu
FREE O2 249 Kč neomezeně ne 3,50 Kč/1,50 Kč ne
FREE O2 499 Kč neomezeně 120 minut 3,50 Kč/1,50 Kč 150 MB
FREE O2 749 Kč neomezeně neomezeně 1 GB

Nutno podotknout, že uvedené tarify jsou určeny pro všechny nové i stávající rezidentní zákazníky (včetně těch, kteří využívají jakoukoli z výhod plynoucích z dvouletého závazku) a platí při uzavření smlouvy na dva roky.

Je jasné, že ve srovnání s nabídkami některých zahraničních operátorů je stále ještě co dohánět. V rámci českého trhu jde ale o nabídku, kterou lze označit jako “revoluční”. Konkurovat mohou snad jedině tarify, určené pro firemní klientelu s rámcovou smlouvou.

O2 Mobil – nákup nového telefonu šitý každému na míru

Další novinka se týká pořízení nového telefonu či tabletu s tarifem O2. Úplně skončí dosavadní praxe dotování výměnou za minimální měsíční útratu. Služba se jmenuje O2 Mobil a funguje tak, že zákazník si vybere výši jednorázové platby, kterou uhradí po uzavření smlouvy. Zbylou část pořizovací ceny splatí ve splátkách v následujících 24 měsících, přitom nezaplatí ani korunu na úrocích či poplatcích.

Jak uvádí tisková zpráva: “Zákazníci, kteří se rozhodnou využít služby O2 Mobil, tak nebudou muset volit mezi vlastnictvím vysněného mobilního telefonu a výhodným voláním. Díky tarifům FREE a službě O2 Mobil budou moci mít obojí.”

Zbývá dodat, že tato nabídka bude dostupná pro všechny zákazníky z řad podnikajících i nepodnikajících fyzických osob, kteří využívají některou z tarifních mobilních služeb O2.

Zdroj: tisková zpráva O2.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)