O2 Czech Republic se rozděluje na dvě samostatné firmy

O2 titul

Počínaje dneškem se společnost O2 Czech Republic rozděluje na dvě samostatné firmy. Toto rozdělení dalo vzniknout nové společnosti pojmenované Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN). Zatímco O2 Czech Republic bude nadále představovat retailového operátora, nově vzniklá společnost CETIN přebere funkci velkoobchodního správce telekomunikační infrastruktury. Obě společnosti přitom budou fungovat na sobě naprosto nezávisle a odděleně. Došlo tedy k oddělení manažerského vedení včetně bezpečnostních, informačních a kontrolních systémů.

Tomáš Budník, předseda představenstva a generální ředitel O2 Czech Republic, rozdělení na dvě samostatné společnosti komentoval následovně:

Účelem rozdělení je dosáhnout toho, aby nové společnosti fungovaly jako dvě po všech stránkách nezávislé a samostatné hospodářské jednotky schopné samostatně rozvíjet svůj unikátní tržní potenciál.

O2 Czech_ilustracni_foto__2_

Toto rozdělení “v překladu” znamená to, že zatímco O2 CR zůstane nadále největším operátorem u nás a své služby bude poskytovat koncovým zákazníkům, CETIN bude mít na starost plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. Mezi společnostmi O2 a CETIN pak nemají fungovat nijak “nadstandardní” vztahy, pramenící z jejich, dnes již historických, vzájemných vazeb. K tomu Tomáš Budník dodává:

Zjednodušeně řečeno to znamená, že nastává stav, kdy Skupina O2 a Skupina CETIN/PPF budou ve vzájemném vztahu ve stejné pozici jako např. ke společnostem T-Mobile, Vodafone, Huawei nebo Cisco. Zaměstnance obou firem jsme informovali, že jsou nyní pouze ve vztahu čistě obchodním, který nebude nijak brát v potaz historické vazby.

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)