Nvidia chystá nové herní zařízení s Tegrou K1

nvidia-tegra-k1

Společnost Nvidia si našla své jméno a široké zastoupení i na trhu mobilních telefonů a tabletů, o což se postaral především výkonný čipset Nvidia Tegra. Procesor a grafický akcelerátor v tomto čipu patří k nejvýkonnějším řešením na trhu, díky čemuž vždy poháněl velké množství telefonů či tabletů. Po relativně úspěšném čipu (soudě podle zastoupení v přístrojích) Nvidia Tegra 3 však přišla čtvrtá generace Tegry, která zůstává trochu v ústraní. O něco povedenější je Tegra K1, která si našla místo například v oblíbeném tabletu Xiaomi MiPad. Nvidia se nyní nechala slyšet, že pracuje na novém herním zařízení právě s Tegrou K1. Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude jednat o pokračování herní konzole Nvidia Shield, ale podle všeho by nový přístroj neměl mít integrovaný herní ovladač. Zařízení bude primárně určeno ke hraní her pro Android, ale stejně jako Shield si poradí i se streamováním PC her ve spolupráci s GeForce Experience System.

Procesorem je NVIDIA Tegra K1

Ve hraní mobilních her je určitě budoucnost, ale Nvidii se zatím tolik na této scéně nedaří. Herní konzole Nvidia Shield představuje velmi povedené zařízení, kterému ale podráží nohy zejména špatná dostupnost. Uvidíme, zdali si nové zařízení povede lépe. Těšíme se.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)