Nvidia Tegra míří do mobilních telefonů (i s Androidem)

Nvidia Shield Tablet

Na veletrhu mobilních zařízení, Mobile World Congressu, který se konal tento týden, nechyběla ani společnost Nvidia. Do Barcelony přijela prezentovat především svůj nový grafický čip s názvem Tegra. Právě tato nová platforma je mnohými odborníky v oboru považována za menší revoluci v mobilních zařízeních, aspoň z pohledu, jak je dnes známe. Na Mobile World Congressu byl čip předveden právě na zařízení s Androidem.

Čipy Tegra spojují procesorové jádro ARM11 a grafickou kartu GeForce, podporují mimo jiné i HD. Výjimečnost čipu Tegra tkví zvláště v kombinaci procesoru a grafické karty na jednom čipu, společně také s pamětí. Výhodou je tedy daleko větší grafická výkonnost při nižší energetické spotřebě. Frekvence procesoru by se měla u jednotlivých verzí čipu pohybovat mezi 600MHz a 800MHz. Své uplatnění najdou čipy nejen na poli mobilních telefonů, ale také v zařízeních typu UMPC a netboocích. Očekává se také, že platforma Tegra bude konkurovat procesorům Atom od Intelu.

Původně byl čip Tegra vyvíjen ve spolupráci s Windows Mobile. Podle informací společnosti Nvidia by první čipy měly být dostupné již v polovině roku 2009. Již dříve se nechala společnost HTC slyšet, že čipy Tegra hodlá integrovat do zařízení typu Touch, které by měly přijít na trh právě někdy v druhé půli roku 2009.

Zdroj: Engadget.com

httpv://www.youtube.com/watch?v=_p69T3cWHBs

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)