NVIDIA Tegra 4 otestována – hravě poráží Snapdragon 600

qualcomm-nvidia-600×369

Nvidia a Qualcomm – dva kohouti na jednom hřišti. Tito dva velcí výrobci ARM procesorů pro mobilní přístroje si to letos opět rozdají v útrobách telefonů a tabletů. Zatímco Qualcomm již úspěšně vyrábí a prodává své čipy Snapdragon 600 v mobilních zařízeních, nejnovější počin od Nvidie jsme zatím viděli pouze v několika zařízeních, z nichž žádné není dosud na trhu. Project Shield, herní konzole pro Android s Tegrou 4, však byla otestována v nástroji AnTuTu, což nám dává představu o výkonu čipu. A výsledek? Skóre přes 32 000 bodů. To je o nějakých 7 000 více, než dosahuje Samsung Galaxy S4 či HTC One, které pohání právě Snapdragon 600. Nutno podotknout, že zmiňovaný Shield disponuje “pouze” displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, což je oproti Full HD displejům tak trochu výhoda. Přesto tak velký rozdíl displej určitě neudělá a s jistotou se dá říci, že Tegra 4 je výkonnější než Snapdragon 600.  To jsme ale tak trochu předpokládali.

nvidia-project-shield-antutu-tegra-4-benchmark

Snapdragon 600 totiž není jediný procesor, který má Qualcomm letos v rukávu. Pilně se pracuje také na Snapdragonu 800, který letos v nějakém TOP přístroji uvidíme. A právě souboj Snapdragon 800 vs. Tegra 4 bude velmi zajímavý a předem si netroufáme odhadnout, kdo zvítězí. A ještě jedno upozornění  závěrem – test na AnTuTu se dá zfalšovat, a tak se může stát, že zmiňovaný snímek je pouze podvrh.

Myslíte si, že bude Tegra 4 výkonnější i než Snapdragon 800?

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)