NVIDIA SHIELD TV se začíná prodávat v ČR, má co nabídnout?

nvidia-shield-android-tv

Společnost NVIDIA představila svou Android TV konzoli SHIELD TV před více než rokem. Možná pozdě, ale přece se pak toto, bezesporu velmi zajímavé, zařízení dostává také na náš trh. Oficiální české ceny konzole byly zveřejněny již před časem, první kusy byly však naskladněny teprve nyní.

nvidia shield tv

Obchod Alza.cz, který má na prodej konzolí NVIDIA u nás exkluzivitu aktuálně hlásí dostupnost konzole s 16GB flash úložištěm, dálkového “televizního” ovladače a bezdrátového gamepadu. Počínaje 30. červnem by pak měla být konzole dostupná také ve variantě s 500GB úložištěm.

Ceny SHIELD TV a příslušenství:

  • NVIDIA SHIELD TV 16GB – balení s konzolí a bedrátovým gamepadem  5 499 Kč s DPH
  • NVIDIA SHIELD TV 500 GB – balení s konzolí a bedrátovým gamepadem 7 999 Kč s DPH
  • NVIDIA SHIELD Remote – bezdrátový ovladač s mikrofonem a výstupem na sluchátka  1 499 Kč s DPH
  • NVIDIA SHIELD Wireless – bezdrátový gamepad  1 599 Kč s DPH
  • NVIDIA SHIELD Stand – kovový stojan pro verikální umístění konzole   899 Kč s DPH
Obsah balení konzole NVIDIA SHIELD TV Obsah balení konzole NVIDIA SHIELD TV

A co za své peníze dostanete? Konzole díky přítomnosti operačního systému Android TV poslouží například jako velmi dobře vybavené multimediální centrum. Z Google Play pak můžete instalovat celou řadu aplikací, speciálně vytvořených nebo upravených pro televize. Na výběr tak máte z několika video i hudebních přehrávačů, nechybí ani klienti oblíbených streamovacích služeb jako například Netflix nebo Spotify.

NVIDIA SHIELD Android TV – RULE THE LIVING ROOM

NVIDIA SHIELD Android TV – RULE THE LIVING ROOM

Hraní na prvním místě

Prim zde však hrají hry. Na výběr pak máte hned z několika způsobů, jak si na této konzoli zahrát. Tím prvním jsou klasické android hry, které jsou v případě některých titulů zvlášť optimalizovány pro čip Nvidia Tegra X1 a svou grafikou se tak blíží klasickým konzolovým titulům. Za zmínku pak stojí například hry Doom 3 BFG Edition, Half-Life 2 nebo třeba War Thunder, tyto a spousta jiných titulů původem z PC a konzolí totiž na SHIELD TV běží jako nativní Android aplikace.

nv-geforce-now

Dalším způsobem, jak si zahrát je služba GeForce Now, která streamuje klasickou počítačovou hru do vaší konzole. Hry jsou zde dostupné prostřednictvím předplatného a to na první 3 měsíce zdarma a následně za 9,99 € (cca 270 Kč) za měsíc. Novější tituly se pak zakupují jednotlivě za jednorázový poplatek a do předplatného nejsou zahrnuty. Seznam zvlášť optimalizovaných android her a titulů dostupných přes GeForce Now naleznete na oficiálním webu shield.nvidia.cz.

Posledním způsobem, jak si na konzoli zahrát je streamování z vlastního počítače vybaveného některou z vybraných grafik NVIDIA GTX, zde je pak dobré zmínit, že konzole podporuje i klávesnici s myší. Naše dojmy (nejen) ze streamovaného hraní jsme vám již dříve zprostředkovali prostřednictvím recenze tabletu NVIDIA SHIELD Tablet K1.

Konzoli NVIDIA SHIELD TV aktuálně intenzivně testujeme, pokud vás tedy zajímá něco konkrétního, neváhejte se nás v komentářích zeptat.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)