Nvidia Shield Tablet – konečně dává hraní na Androidu smysl (recenze)

nvidia shield tablet cover

Do redakce se nám podívala žhavá novinka z dílen společnosti Nvidia. Nejedná se o nic jiného než očekávaný tablet Nvidia Shield. Hrajete rádi hry a chtěli byste je nosit všude s sebou? Pak se vám Shield bude určitě líbit. Nabízí několik zásadních inovací, které hraní na cestě činní o mnoho příjemnějším. Jak se zlepšil oproti TegraNote 7 a co se nám líbilo? Vítejte u recenze.

Nvidia Shield Tablet recenze - příslušenství 2

Obsah recenze

Obsah balení

Nvidia Shield Tablet k nám dorazil v plné polní, což znamená velkou krabici plnou příslušenství.

Nvidia Shield Tablet recenze - black box

Kromě samotného tabletu jsme v boxu nalezli magnetické pouzdro chránící displej přístroje a zároveň sloužící jako polohovatelný stojánek a bezdrátový ovladač Shield Wireless Controller. Dále nechyběl uživatelský návod a věci potřebné k nabíjení.

Nvidia Shield Tablet recenze - příslušenství

 

Vzhled a dílenské zpracování

Není to tak dávno, co jsme pro vás recenzovali Nvidia TegraNote 7, po prvním osahání Nvidia Shield mi dáte zapravdu, že herní společnost udělala pořádný krok dopředu. Na rozdíl od TegraNotu si Shield vyrábí Nvidia sama a nesvěřuje jej žádné třetí straně. Rozdíl v kvalitě zpracování je opravdu velký.

Nvidia Shield Tablet recenze -  stylus 2

Nvidia Shield Tablet (3)

Pokud jsme TegraNotu vytýkali, že povrch na zádech softtouch nebyl příliš „soft“ u Shieldu je tato výtka bez výhrady napravena. Celá záda jsou z pogumovaného plastu, tablet se tak výborně drží a máte jistotu, že vám nevypadne.

Nvidia Shield Tablet recenze - Shield Nvidia Shield Tablet recenze - fotoaparát detail

Přední straně patří především 8″ displej a stereo reproduktory umístěné po obou kratších stranách. Ještě se sem vešla čočka předního fotoaparátu. Designově se o žádného krasavce nejedná. Černá barva dominuje celému tělu, takže kdo hledá vybroušenou stylovku z hliníku, pravděpodobně sáhne jinam.

Nvidia Shield Tablet recenze - přední strana

Za zmínku stojí levá hrana tabletu, kde najdeme otvory sloužící pro připojení onoho magnetického pouzdra nebo spíše krytu displeje. Nejedná se o nic převratného, princip je podobný jako u iPadu. Pouzdro jednoduše nacvaknete a máte hotovo. Pokud jej z displeje odklopíte, tablet se automaticky probudí. Stejně tak poslouží jako polohovatelný stojánek. Polohy jsou tři a oceníte je nejen při hraní her. Na zbývajících hranách najdeme všemožné konektory jako je 3,5 mm jack na sluchátka, miniHDMI port nebo microUSB. Tablet má i zdířku pro microSD kartu.

Nvidia Shield Tablet recenze - pouzdro 3 Nvidia Shield Tablet recenze - otvor pro pouzdro

Nvidia Shield Tablet (4)

Hardware a displej

Heslo Nvidie při výrobě tohoto tabletu bylo „gaming on the go“, tedy hraní, ať jste kdekoliv. K dosažení těchto cílů je potřeba kvalitní hardware, který si poradí i s náročnými hrami. Po vyzkoušení můžeme říct, že Nvidia Shield Tablet nemá problém s ničím, co se aktuálně dá hrát. O pohon se stará procesor Tegra K1 taktovaný na 2,2 GHz. Sekundují mu 2 GB operační paměti. Úložiště je 16GB a dá se rozšířit až o 128 GB pomocí karty. Ve chvíli kdy některé hry mají velikost v řádech gigabajtů, je to rozhodně potřebná vlastnost.

SHIELD_tablet_Exploded_View_white_bckgr

Nvidia Shield Tablet recenze - proti oknu Nvidia Shield Tablet recenze - psaní

Displej se od dob TegraNotu také řádně vylepšil. Zároveň povyrostl ze sedmi palců na osm a dostal Full HD rozlišení, což je ku prospěchu. 1920 x 1200 pixelů svítí na IPS LCD displeji, který se nám líbí o mnoho více než v případě TegraNote. Zejména z toho důvodu, že se méně leskne a tím pádem lépe používá. Barevnému podání či pozorovacím úhlům v podstatě nemáme co vytknout. I když lesklost již není taková, na přímém slunci je čitelnost stále spíše průměrná.

Nvidia Tablet Shield - vnitřnosti

Hardware v bodech:

  • Displej: 8″ IPS LCD s rozlišením 1980 x 1200 pixelů.
  • Procesor: Nvidia Tegra K1 s taktem 2,2 GHz.
  • Operační paměť: 2 GB.
  • Velikost úložiště: 16 / 32 GB.
  • Fotoaparát: 5 MPx zadní, 5 MPx přední.
  • OS: Android 4.4.2.
  • GPS: Ano, Glonass.
  • Wi-Fi: 802.11n/g/b/a.
  • Bluetooth: 4.0 LE.
  • Rozměry: 221 x 126 x 9.2 mm.
  • Hmotnost: 390 g.

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Testy výkonu (benchmarky)

Tablet jsme jako vždy prohnali sérií benchmarků, abychom zjistili, jak na tom bude jeho hrubý výkon. Podle benchmarků poráží Nvidia Shield Tablet i svou aktuální konkurenci v podobě Xiaomi Mi Padu. Rozdíl je kolem 2 500 bodů. To samozřejmě není údaj, podle kterého by se člověk měl rozhodovat, ale je vidět, že v Nvidii vědí, jak zacházet s vlastními součástkami o chlup lépe. Na druhou stranu Xiaomi má vyšší rozlišení displeje, což má svůj vliv.

AnTuTu

Nvidia Shield Tablet recenze - AnTuTu 2 Nvidia Shield Tablet recenze -  AnTuTu1 Nvidia Shield Tablet recenze -  AnTuTu

3D Mark

Nvidia Shield Tablet recenze - 3D Mark 2 Nvidia Shield Tablet recenze - 3D Mark 1 Nvidia Shield Tablet recenze -  3D Mark

Hry, hry, hry – Nvidia Grid, Wireless Controller, Game Stream a další

Hry jsou alfou a omegou tohoto zařízení, sama Nvidia nazývá Shield „ultimate tablet for gamers“, proto hraní věnujeme víc pozornosti než obvykle. Vše začíná v Shield Hubu, který nahradil TegraZone. Zde je vše, co potřebujete pro hraní na jednom místě.  Najdete zde hromadu her, které si můžete roztřídit podle žánrů nebo třeba podle toho, zda podporují bezdrátový ovladač. Nejedná se o samostatný obchod, Shield Hub vás vždy odkáže pro nákup do Google Play. Graficky je to krásně zpracovaná aplikace, ve které hry vypadají tak nějak lákavěji. Kromě galerie her zde také najdete novinky z herního světa.

Nvidia Shield Tablet recenze - ShieldHub Nvidia Shield Tablet recenze - ShieldHub 1

Samotné hraní je vysloveným potěšením, za což může dostatek výkonu i bezdrátový Shield Wireless Controller. V tabletu najdete předinstalovanou hru Trine 2. Jedná se o moc pěknou hříčku, ve které prostřednictvím několika postav zachraňujete osud jednoho království. Úroveň grafiky je opravdu velmi dobrá (hra je speciálně optimalizována pro Tegru) a jestli jsem doposud hraní na Androidu nepřišel zrovna na chuť, Shield Tablet mě mile potěšil.

Nvidia Shield Tablet recenze - Trine 2 2 Nvidia Shield Tablet recenze - Trine 2 4

Nvidia se snaží potenciální zákazníky přesvědčit, že na žádném jiném zařízení si nezahrajete lépe a v hodně případech má i pravdu. Několik her optimalizovaných speciálně pro zařízení od Nvidie již přistálo v Shield Hubu a další jsou na cestě. Zmínit můžeme třeba populární „gamesu“ War Thunder, která je aktuálně ve vývoji. Ve chvíli, kdy se dostane ven, budou si moct majitelé Shield Tabletu zahrát proti hráčům napříč platformami. V jedné hře se tak mohou potkat hráči z PC i z tabletu.

Nvidia Tablet Shield - War Thunder

Co se cen týče, většina high-end her stojí kolem 100 až 200 Kč. To je sice na „androidí“ hry celkem dost, ale herní zážitek stojí za to. Samozřejmě jsme si zahráli i klasické stálice Google Play jako je Real Racing 3 nebo Asphalt 8.

Nvidia Shield Tablet recenze - Asphalt 8 1 Nvidia Shield Tablet recenze - Asphalt 8

Nvidia Shield Tablet recenze - Real Racing

Shield Wireless Controller

Bezdrátový ovladač připomíná Shield Portable, akorát nemá displej. Potěšil nás fakt, že se kontroler nepřipojuje skrze Bluetooth, ale skrze Wi-Fi Direct. To umožňuje snížit zpoždění a zvýšit datovou propustnost. Ovladač je plastový, což je škoda neboť pogumovaná „držadla“ by mu určitě neuškodila. Zásadní problém to ale není.

Nvidia Shield Tablet recenze - ovladač

Na svém těle má i výstup pro sluchátka, což je perfektní ve chvíli, kdy od sebe máte tablet daleko nebo hrajete přes televizi a nechcete rušit své okolí. I výdrž baterie je velmi slušná. 40 hodin hraní na jedno nabití je solidní porce. Pokud používáte sluchátka, výdrž je poloviční. Spousta her je pro kontroler optimalizováno a pokud natrefíte na tu, co není, můžete si manuálně hru namapovat na jednotlivá tlačítka. S ovladačem tak zvládnete takřka vše včetně ovládání tabletu mimo hry. Nabíjení je zajištěno skrze microUSB.

Nvidia Shield Tablet recenze - ovladač 1

http://youtu.be/AXLgmqwn5vg

Nahrávání a Twitch

Další zajímavou funkcí je přímý streaming na službu Twitch, která je všem hráčům pravděpodobně dobře známá. Jenom pro zajímavost dodáváme, že Twitch má přes 50 milionů uživatelů a nedávno jej koupil Google. Cokoliv co hrajete tak můžete živě „broadcastit“ právě na tuto službu.

Nvidia Shield Tablet recenze - nahrávání Nvidia Shield Tablet recenze - nahravání 1

Navíc se nemusíte omezovat pouze na in-game video. Nahrávat můžete zároveň hru a obraz z přední kamery. Vytvořit tak video ve stylu „let’s play“ s vaším komentářem už nemůže být o moc jednodušší. Palec nahoru.

Nvidia Shield Tablet recenze - nahrávání nastavení Nvidia Shield Tablet recenze - nastavení nahrávání 1

Nvidia Shield Tablet recenze - Twitch 1 Nvidia Shield Tablet recenze - Twitch

GameStream a Nvidia GRID

I další funkce je celkem pozoruhodná. Nese název GameStream a jedná se o „game-changer“, co se mobilního hraní týče. S touto funkcí si totiž můžete zahrát hry, co máte na PC, ať jste kdekoliv. Stačí mít zapnuté domácí PC, připojit se k němu skrze internet a můžete hrát a hrát. Tablet v takovém případě slouží jako obrazovka a kontroler jako ovladač. Čistě teoreticky si můžete k tabletu připojit i klávesnici a myš. Nvidia hodně zapracovala na vylepšení latence, která je nyní pod úrovní 100 milisekund. Samozřejmě taková funkce se neobejde bez pořádného internetu a pořádného počítače, což mi bohužel znemožnilo funkci pořádně otestovat. Hardwarové požadavky jsou celkem vysoké, nutností je pak grafická karta GeForce od Nvidie. Vzhledem k tomu, že primárně používám Macbook a moje stolní PC již není v nejlepších letech, jsem musel tuto funkci oželet.

Nvidia Shield Tablet recenze - Game Stream

Co na mě ale udělalo skutečně dojem je služba Nvidia GRID. V současné době je v beta stádiu a přístup do ní mají právě majitelé Shieldů. O co jde? Opět si budete moci zahrát PC hry, tentokrát k nim však ani nepotřebujete svoje PC. Nvidia GRID je hraní z cloudu. Zkrátka se stačí připojit ke „GRID“ serverům a můžete hrát o sto šest.

Nvidia Shield Tablet recenze - RaceDriver 1 Nvidia Shield Tablet recenze - RaceDriver 2

A že je co. I když se jedná o betu, ke hraní jsou tituly jako Borderlands 1 i 2, Zaklínač, Dead Island a spousta dalších. Přestože servery jsou umístěné zatím pouze v Kalifornii a já jistě nemám nejrychlejší připojení k internetu v této galaxii, ping nebyl nijak extrémní a já mohl v klidu hrát. Obrazová kvalita byla trochu nižší, ale jestli je něco budoucnost, tak přesně tohle. Opět musíme počítat s vyššími nároky jak na rychlost připojení k internetu, tak na schopnosti modemu. Bez 5 GHz Wi-Fi si nezahrajete.

Nvidia Shield Tablet recenze - Borderlands 2 1 Nvidia Shield Tablet recenze - Borderlands 2

GRID Beta
GRID Beta

Hraní na televizi

Poslední, jak si s Nvidia Shield tabletem můžete zahrát je připojit jej skrze HDMI k televizoru. Zde si zvolíte buď Mirror Mode, tedy že na tabletu uvidíte to, co na televizi, nebo Console Mode, při kterém tablet veškerý svůj výkon vloží do 1080p hry na vaší televizi. Hraní s Androidem hned dává větší smysl.

Nvidia Shield Tablet recenze - konzole

nvidia shield tablet party

Konektivita

Wi-Fi

Konektivita v ničem nepřekvapí. K dispozici je připojení Wi-Fi podporující všechny možné standardy – 802.11n/g/b/a. Chystá se i verze podporující LTE. Nechybí Wi-Fi Direct. 

Bluetooth

Bluetooth je klasicky ve verzi 4.0 LE, dobře se hodí k připojení Bluetooth příslušenství, poněvadž příliš nežere.

NFC

Tablet nemá NFC.

GPS

Tablet jako navigaci člověk nejspíše využije v autě, při krátkém testovacím měření jsme nenašli jediný problém. Fixace proběhla v pořádku. Na balkoně panelového domu, což pro GPS není zrovna ideální prostředí, jsme dosáhli přesnosti na 5 metrů. Zaběhat jsme si však s tabletem nešli.

Baterie a výdrž

Kapacita baterie je 6 700 mAh, což je celkem úctyhodná porcička. S výdrží to také není špatné. Pokud pojedete v režimu občas hra, občas video, občas internet, klidně se dostanete na několik dní. Při nonstop hraní vám tablet poslouží 5-6 hodin, záleží na náročnosti hry, jasu displeje atd. Ráno po perném testovacím dni měl tablet ještě 17 % baterie, což nás potěšilo.

Nvidia Shield Tablet recenze -  baterie Nvidia Shield Tablet recenze - nabíjení

Co se úspory energie týče, tablet nabízí několik schémat, jak dostat z baterie co nejvíce. Klasicky je na výběr mezi vyšším výkonem nebo větší úsporností. Pár kliknutími nastavíte, po jaké době má zhasínat displej, jas displeje a podobně. Co se procesoru týče, můžete si nastavit vlastní mód, ve kterém se sami rozhodnete, kolik bude moct procesor používat jader nebo kolik bude maximální framerate. Ať tak či onak tablet si při provozu na baterii vede dobře.

Nvidia Shield Tablet recenze - úsporný režim 1 Nvidia Shield Tablet recenze - úsporný režim

Uživatelské prostředí

V Nvidii si nejspíše řekli, proč měnit něco, co docela dobře funguje. Zařízení běží na takřka čistém Androidu, rozhodně zde nehledejme žádné grafické nástavby. Odezva na dotek a spouštění jednotlivých aplikací je vskutku bleskurychlé, záseky jsem nezaznamenal. Občas chvíli trvalo shodit nějakou náročnější hru, ale opravdu nic zásadního. Verze Androidu je 4.4.2 KitKat.

Nvidia Shield Tablet recenze - menu Nvidia Shield Tablet recenze - plocha

V podstatě jediný rozdíl oproti čistému Androidu najdeme v předinstalovaných aplikacích a také v rozhraní pro DirectStylus. Také lišta s nastavením má v sobě o pár ikonek více. Jedna slouží pro spouštění nahrávání obrazovky, druhá vás informuje o (ne)přítomnosti herního ovladače. Na základní obrazovku si samozřejmě můžete přidávat libovolné widgety, měnit tapety a tak dále. Nvidia pro vás do základu pár pěkných nachystala. Klávesnice je potom klasická, od Googlu.

Nvidia Shield Tablet recenze - klávesnice

DirectStylus 2

Stejně jako u TegraNote k vám dorazí Nvidia Shield Tablet spolu se stylusem, jenž je chytře schovaný v těle přístroje. Ve chvíli, kdy ho vytáhnete, přístroj to automaticky rozpozná. Skvělé je, že tablet ví, kdy klikáte stylusem a kdy rukou, přičemž můžete zapnout režim, kdy doteky rukou nejsou rozpoznávány. To se hodí třeba v případě, kdy chcete psát a potřebujete si dlaň opřít.

Nvidia Shield Tablet recenze - stylus 1

Nvidia Shield Tablet recenze - launcher

Oproti minulé verzi přibylo několik nových vlastností včetně nových aplikací pro kreslení, které již opravdu vypadají jako software, kterým by ani grafik nemusel pohrdnout. Přesnost a odezva při kreslení je opravdu dobrá. Samozřejmostí je rozpoznávání tlaku, jakým kreslíte a podle toho dělání tlustější či tenčí čáry. Kreslící program Nvidia Dabbler využívá akceleraci grafické karty pro co nejlepší výsledky.

Nvidia Shield Tablet recenze - Nvidia Dabbler

Kromě kreslení najdete v tabletu aplikaci i pro psaní poznámek. Kdo rád píše rukou, jistě tuto možnost ocení. Já se spokojím se sekáním ovoce ve Fruit Ninjovi. Stylus je stejně jako jeho první verze pasivní, čili na sobě nemá žádné tlačítko, které by vyvolávalo nějakou speciální funkci.

Nvidia Shield Tablet recenze - Just Write 1 Nvidia Shield Tablet recenze - Just Write

Softwarová výbava

Všechnu podstatnou softwarovou výbavu jsme již zmínili v ostatních kapitolách. Zde tedy jenom stručně doplňme seznam těch méně zajímavých.

  • Kalendář
  • Kalkulačka
  • Evernote
  • Google služby

Multimédia

Tablety jsou perfektní pro konzumaci multimediálního obsahu. Ať jste na cestě vlakem nebo čekáte na autobus, díky svým kompaktním rozměrům můžete sledovat oblíbený film takřka kdekoliv. Jak si s nimi rozumí Nvidia Shield?

Zvuk

Po zvukové stránce na tom tablet není vůbec špatně. Na přední straně má stereoreproduktory a na bočních hranách reproduktory pro posílení basů. O audiofilský zážitek se přímo nejedná, ale pro solidní ozvučení právě hrané hry nebo sledování videa bohatě stačí. Pokud bych měl opět porovnat s TegraNotem 7, Shield stojí o několik příček výše. Softwarové vylepšování zvuku typu „Beats Audio“ zde nenajdeme.

Video

Vzhledem k tomu, jakým stylem si tablet poradí s náročnými 3D hrami, jistě nepřekvapí, že bez problémů zvládne přehrávat Full HD video. Jak jsme již zmínili, displej má příjemné barevné podání a dostatečný jas, což činí sledování filmů a seriálů příjemnou kratochvílí. Při automatickém jasu vydržel tablet přehrávat video přes 10 hodin.

Nvidia Shield Tablet recenze - video

Fotoaparát

Fotoaparát je na tabletech spíše pro parádu, i když není tak neobvyklé narazit na člověka, který s ním chodí po městě a fotí pamětihodnosti. Oba fotoaparáty Nvidie Shield mají shodně 5 MPx. Skoro bych řekl, že díky možnosti nahrávat in-game videa a připojit k tomu i pohled na sebe, využijete přední kameru více než zadní. Pokud byste přeci jenom chtěli zadním fotoaparátem fotit, dočkáte se spíše průměrných snímků s nepříliš výraznými barvami. Na pořízení momentky nebo „selfie“ však jistě obě kamery postačí. Při horších světelných podmínkách jsou fotky hodně zrnité.

Nvidia Shield Tablet recenze - fotoaparát 1 Nvidia Shield Tablet recenze - fotoaparát

Samotné prostředí fotoaparátu je úplně stejné jako u TegraNote 7. Pořád tedy platí, že na UI se podepsala spolupráce s Camera Awesome, aplikací běžně dostupnou z Google Play. Všemožných nastavení je až přehršel, ale skvělé fotky s tímto tabletem zkrátka nepořídíte.

Jak fotí Nvidia Shield Tablet 1 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 2 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 4 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 6 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 8 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 9 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 11 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 12 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 14 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 15 Jak fotí Nvidia Shield Tablet 16

Kdy, kde a za kolik?

Kolik všechna tahle sranda bude stát? Určitě dobrou zprávou je, že Nvidia zapracovala na podpoře produktů na našem trhu a tak nenastane situace jako s TegraNote 7, který se k nám dostal s velkým zpožděním (jestli vůbec). Pokud budete chtít all in, tedy pořídit si jak tablet, tak pouzdro, tak bezdrátový herní ovladač, připravte si částku 10 000 Kč. Oficiální ceny jsou totiž následující. Nvidia Shield Tablet dostává cenovku 7 999 Kč, Shield Wireless Controller vyjde na 1 349 Kč a pouzdro Shield Magnetic Cover 699 Kč. Suma sumárum 10 047 Kč. Tablet by měl být dostupný od 1.9. Toto načasování jistě nepotěší všechny školou povinné, kteří by si v danou chvíli raději hráli, než usedli do lavic. Předprodej exkluzivně probíhá skrze Alza.cz. Pro předobjednávající bude Magnetic Cover zdarma.

Resumé

Dostáváme se do bodu finálního hodnocení. Jednoznačně musím říct, že jsem si recenzování Nvidia Shield Tabletu užil. A když si člověk užije recenzování, tak používání bez nutnosti o tom ještě psát, musí být jedna báseň. Pokud rádi hrajete hry, Nvidia Shield Tablet by pro vás mohl být jasnou volbou. Pokud ne, stále dostanete povedený tablet s pořádným výkonem (Tegra K1 a 2 GB RAM). Vyloženou chybu, která by nám při používání vadila, jsme nenašli. Samozřejmě subjektivně můžeme zmínit, že design by mohl být zajímavější a fotoaparát by mohl fotit lépe, ale focení není u tabletů primární funkcí.

Oceňujeme spoustu inovací v herním segmentu. „Paření“ na Androidu zase dává o něco větší smysl díky bezdrátovému Wi-Fi Shield Controlleru a hlavně funkcím jako jsou Game Stream a beta Nvidia GRID. Díky těmto novinkám si na tabletu zahrajete i plnohodnotné PC hry, což je skvělé. Inovace s sebou bohužel přináší i vyšší nároky a tak se vám může stát, že se nepotkáte s minimálními požadavky. Je úplně jasné, že Nvidia se chce zalíbit svému klíčovému publiku, které zná nejlépe, tedy hráčům. Se všemi těmi novinkami není důvod, aby se jí to nepodařilo. Skvělá je i funkce pro nahrávání in-game videa s vaším vlastním komentářem. Vytváření „let’s play“ videí na Androidu nikdy nebylo jednodušší.

I všem ostatním se bude líbit osmipalcový Full HD displej, který se od dob TegraNote výrazně vylepšil. I konektivita je dobrá. Wi-Fi i Bluetooth pracují bezproblémově a potěší přítomnost mini HDMI portu pro snadné připojení k televizi. Co se systému týče, tablet běží na Android 4.4.2. a nenajdete v něm žádnou uživatelskou nadstavbu. Pár funkcí je navíc díky Direct Stylusu 2, který má svůj launcher, ale není to nic, co by mělo systém zatěžovat natož zpomalovat.

Pochválit můžeme i výdrž baterie, která vystačí na kvalitní 5-6 hodinovou „herní session“. Pokud tedy chcete dát za tablet kolem 10 000 Kč, určitě nebudete litovat.

Klady

+ Herní funkce – GameStream, Nvidia Grid
+ Nahrávání in-game videa a vysílání na Twitch
+ Odladěnost systému a brutální výkon
+ Soft touch záda
+ Magnetické pouzdro a Wi-Fi gamepad
+ 5-6 hodin hraní na jedno nabití
+ Direct Stylus 2

Zápory

– Vyšší minimální požadavky na GameStream
– Průměrná čitelnost displeje na slunci
– Gamepad nemá pogumovaná držátka

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (55)