Nvidia Shield Tablet K1: špičkový herní tablet se dočkal refreshované varianty (aktualizováno)

nvidia shield tablet K1 2

Mnozí z vás se jistě pídí po tom, kam z pultů obchodů zmizel velmi oblíbený tablet Nvidia Shield Tablet, který si získal srdce nejednoho hráče a své kvality předvedl i v naší recenzi. Společnost Nvidia nám dnes dává na otázku, co se stalo s původním Shield Tabletem, jasnou odpověď, uvolnila totiž detaily k novince v podobě Nvidia Shield Tablet K1. Těšíte-li se však na zbrusu nový hardware, nejásejte předčasně.

Specifikace Nvidia Shield Tablet K1 v bodech:

 • Displej: 8″ IPS LCD s rozlišením 1980 x 1200 pixelů
 • Procesor: Nvidia Tegra K1, čtyři jádra Cortex-A15, 2,2 GHz
 • Grafický čip: Nvidia Kepler GPU (192 jader)
 • Operační paměť: 2 GB
 • Velikost úložiště: 16 GB, podpora microSD (až 128 GB)
 • Fotoaparát: 5 MPx zadní, 5 MPx přední
 • OS: Android 5.1.1
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 LE, GPS + GLONASS, Mini-HDMI 1.4a
 • Rozměry: 221 x 126 x 9.2 mm
 • Hmotnost: 390 gramů

Pokud si dobře prohlédnete hardwarové specifikace novinky a porovnáte je s předešlou verzí, zjistíte, že se jedná o na chlup stejná zařízení. Změny se v tomto případě soustředily pouze na drobné úpravy designu spolu s novým softwarem a službami.

Co se konstrukce týče, změny zde reprezentuje především předělané okolí reproduktorů na přední straně, které je nově pogumované a vroubkované, díky čemuž se tablet lépe drží. Změnou, za kterou Nvidii však příliš nepochválíme, je zde absence zdířky na stylus. Ten je sice i nadále podporován, jen jej již prostě neuložíte přímo do tabletu.

nvidia shield tablet K1

Z pohledu softwaru je hlavní a nejvýraznější změnou aplikace Shield Hub, kde nalezneme následující položky:

 • Obchod: Sdružuje nativní Android hry, které jsou navíc speciálně optimalizované pro čipy Nvidia Tegra a často také plně podporují originální herní ovladač od Nvidie.
 • Novinky: V této nabídce nalezne uživatel novinky týkající se zejména herních titulů určených pro zařízení Shield. Objevují se zde informace například o nových Android hrách optimalizovaných pro Tegru nebo novinky ve streamovací službě GeForce Now.
 • Androidové hry: Seznam nainstalovaných Android her určených pro Nvidia Shield Tablet K1.
 • Aplikace pro média: Seznam nainstalovaných multimediálních aplikací (YouTube, Hudební přehrávač, atd…)
 • GeForce Now: Pravděpodobně nejzajímavější položka v celém Nvidia Hub, o které jsme vás již informovali dříve. Dříve se tato služba jmenovala Nvidia Grid, se změnou jména pak přišlo i placení předplatného. Pokud si zaplatíte 9,9€/měsíc (cca 270 Kč), můžete bez omezení hrát počítačové hry prostřednictvím Nvidia při rozlišení až 1080p a snímkovací frekvenci 60 fps. Na výběr je přitom aktuálně okolo 50 titulů a nové stále přibývají. Některé hry, jako například The Witcher 3, však nejdou prostřednictvím předplatného hrát a musíte je zakoupit za jejich běžnou cenu. Dostanete však hned dvě licence – jednu pro hraní prostřednictvím GeForce Now a druhou pro PC prostřednictvím GOG.com.
 • Počítačové hry: Prostřednictvím služby Nvidia GameStream můžete na tabletu streamovat hry také ze svého počítače, potřebujete k tomu však kompatibilní hardware.

Nvidia Shield K1 se pak dočkala také například integrace twitch.tv, což potěší nejednoho „letsplayera“, jelikož tak bude moci streamovat své hraní rovnou z tabletu na internet.

Shield tablet K1 3

Refreshovaný Nvidia Shield Tablet K1 pro vás aktuálně intenzivně testujeme, pokud vás tedy něco zajímá, neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod tímto článkem.

Aktualizováno: Nvidia Shield Tablet K1 ve verzi Wi-Fi s 16GB úložištěm je u nás již v prodeji a to za 5 499 Kč s DPH. Jako příslušenství je pak možno dokoupit Shield ovladač za 1 599 Kč s DPH, Shield cover za 799 Kč s DPH, Shield nabíječku s různými koncovkami v balení za 599 Kč s DPH a Shield Stylus za 499 Kč s DPH.

Zdroj: Nvidia

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)