NVIDIA tlačí na pilu. Shield Android TV už je i v Google Store

nvidia-shield-android-tv-uvod

Nejnovějším přírůstkem v Google Store se zařízeními je NVIDIA Shield Android TV. Jedná se v podstatě o herní konzoli, která frčí na systému Android TV. Její výkon je doslova „kulervoucí“. Výkon totiž zajišťuje osmijádrový procesor z domácí dílny, NVIDIA Tegra X1 (4x Cortex A57 a 4x Cortex A53) s grafickým čipem Maxwell (256 CUDA procesorů s výkonem kolem 1 TFLOPS v SP) a operační pamětí 3 GB LPDDR4 (3 200 MHz). Takový výkon pak dokáže zajistit běh prostředí i hraní her až v rozlišení 4k.

nvidia-shield-android-tv

NVIDIA Shield Android TV umí zpracovávat zvuk 5.1 a 7.1, takže své domácí kino připojíte bez sebemenších problémů. Obraz zvládá přehrávat až 60 snímků za sekundu. Doma si tak můžete za pomoci Shieldu vytvořit poměrně levné multimediální centrum. Vzhledem k výkonu, který získáte, je zařízení totiž opravdu levné. Varianta s 16 GB flash úložištěm (dá se rozšířit MicroSD paměťovými kartami až o 128 GB) vyjde na 199$ (asi 4 800,- Kč), varianta s 500 GB HDD pak je o 100$ více (asi 7 200,- Kč). V obou případech je možné ke konzoli připojit externí disk přes USB.

Jak Nvidia Shield Android TV získat u nás?

NVIDIA Shield Android TV se dá objednat přímo u výrobce, tedy na webu Nvidia. Googlí obchod se zařízeními u nás sice bohužel nefunguje, můžeme se ale obrátit i na další prodejce. Rozumné ceny najdete i na Ebay.com.

Zdroj: AndroidAuthority.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)