Nvidia GRID – herní revoluce? Zahrajte si v tabletu náročné PC hry! (in-game video)

shield tablet PC

Nvidia GRID je jednou z nejzajímavějších funkcí zařízení Nvidia Shield Tablet, které jsme recenzovali v létě. GRID se však do regulérního provozu v Evropě dostává až během posledních dní. Nvidia slíbila spustit službu na našem kontinentu v průběhu prosince, nakonec však první server v Dublinu jede již od úterý. To nás nemohlo nechat chladnými a hned jsme si to chtěli vyzkoušet.

nvidia grid

Co je Nvidia GRID?

O službě se mluví jako o cloudovém hraní a myšlenka je v zásadě jednoduchá. Stejně jako dnes streamujeme videa z YouTube a dalších podobných služeb a posloucháme hudbu ze Spotify, Google Music nebo Deezeru, tak v budoucnu (nebo už dnes) budeme streamovat hry. S hrami je tu však podstatně víc výzev. Především musí být komunikace tak rychlá, abyste nepostřehli žádné lagy a zpoždění.

Screenshot_2014-11-20-17-54-06 Screenshot_2014-11-20-17-53-58

Tím pádem klade Nvidia jisté nároky i na vaši síť. V první řadě by váš download měl být alespoň 10 Mbps a Wi-Fi by neměla být 2,4GHz, ale 5GHz. To jsou podmínky při kterých dosáhnete nejlepších výsledků. Včera jsme to však zkoušeli se 2,4GHz Wi-Fi a byli jsme překvapeni, jak dobře jsme si zahráli. Všechny podmínky najdete na oficiálních stránkách. Stream je ve kvalitě 720p.

nvidia grid GRID.

Co se obsahu týče, určitě se nudit nebudete. K dispozici je spousta parádních her. Závodním GRIDem a Dirt 2 počínaje, přes thriller Alan Wake, až po (naší oblíbenou) neskutečně parodickou akci Saints Row: The Third, kterou jsme si před časem užili i na PC. Zmínit můžeme i Darksiders 1 i 2, Borderlands, Dead Island a mnoho dalších. Všechny tyto hry jsou na jednom místě a můžete je hrát, co hrdlo ráčí.

Alan Wake. Nvidia grid

Před posledním updatem bylo potřeba nainstalovat z Google Play aplikaci GRID beta. To už nyní neplatí, “GRID games” se zařadily do Shield Hubu, takže jsou k nalezení snáze, než předtím.

Screenshot_2014-11-18-16-45-03 Screenshot_2014-11-20-17-57-03

Díky tomu, že Shield máme i s bezdrátovým controllerem, herní zážitek byl opravdu skvělý. Upřímně jsme stále celkem na měkko z toho, že na tabletu hrajeme náročné PC hry, které běží kdovíkde. To vše bez lagů, zkrátka paráda.

Nvidia GRID – ingame video

Nvidia GRID - ingame video

Video to asi řekne snáze, než naše slova, proto pro vás rovnou jedno máme se záběry ze závodní hry GRID, Alana Wakea a Saints Row. Další výhodou je, že hry jsou pro majitele Shieldu zdarma a bude tomu tak až do konce června příštího roku. Poté by se mělo jednat o předplacenou službu se zatím nespecifikovaným měsíčním poplatkem. Pokud bude v rozumných mezích, věštíme GRIDu slibnou budoucnost. I herních titulů navíc neustále přibývá.

Co na službu Nvidia GRID říkáte?

hlasovat tlacitko

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)