Nvidia Grid nabídne lepší latenci a Full HD stream s 60 FPS

nvidia grid hlavní

Kvalita Android her se sice neustále posunuje kupředu, nicméně ne tak rychlým krokem, jaký bychom si představovali. Konzolové a PC tituly hernímu trhu neustále dominují, ovšem rovněž si nárokují čím dál větší porci výkonu. Při cloudovém hraní, jakým je například Nvidia Grid, nutnost výkonného hardwaru zcela odpadá. Nvidia si na této službě dává záležet, o čemž nás přesvědčuje nejen rozšiřováním GRID her, ale také novým serverem ve střední Evropě, který výrazně sníží herní latenci, a to samozřejmě i v České republice.

nvidia grid nový server

Kromě toho nás u GRIDu čeká další velká inovace. Namísto původních 30 FPS, který Nvidia GRID při hraní her podporovala, budeme moct v brzké době pařit s výbornými 60 FPS, a to ve Full HD rozlišení. Váš tablet Shield tedy pouze stačí připojit k televizi a užívat si skvělý herní zážitek, který je srovnatelný s konzolovým hraním. Jak jistě dobře víte, veškerý výpočetní výkon je u tohoto typu cloudového hraní realizován na serverech Nvidie. Abyste tedy dosáhli co nejplynulejšího hraní, vaše konektivita by měla dosahovat alespoň 10 Mbps. U 60FPS varianty by to mělo být minimálně 30 Mbps. Nvidia se pyšní světovým prvenstvím ve streamování v 1080p při 60 FPS.

nvidia grid 1080p

Až doposud a vlastně i v současné době lze hrát veškeré Grid hry zcela zdarma. To se ovšem v budoucnu změní. Zavedení předplatného by mělo být otázkou 1-2 měsíců. K dispozici budou 2 varianty předplatného lišících se na základě rozlišení. O tom, kolik budou jednotlivé varianty stát, nás zatím společnost Nvidia neinformovala. Před včerejškem jsme měli možnost vyzkoušet cloudové hraní s GRIDEM přímo v kancelářích společnosti Nvidie, kde jsme si testovali hry Batman Arkham Origins a Dirt 2, a to se snímkovací frekvencí 60 FPS. Musíme potvrdit, že v obou případech byly hry velmi plynulé a parádně hratelné. Jsme přesvědčení o tom, že cloudové hraní je budoucností, díky které si budeme moct zahrát ty nejnáročnější tituly i bez potřebného hardwaru. Otázkou zůstává, kolik si za tento komfort budeme muset zaplatit.

nvidia grid games

Jak si hraní v 1080p s 60 FPS vyzkoušet? Nejprve je zapotřebí stáhnout novou verzi aplikace Shield Hub. To uděláte tak, že se nejprve připojíte do Beta komunity na Google+ a následně se stanete testerem v Google Play. Když poté vstoupíte do obchodu Google Play a vyhledáte “Nvidia Shield Hub”, měla by vám aplikace nabídnout aktualizaci.

nvidia grid shield hub

 A co vy, budete Nvidia GRID v rozlišení 1080p zkoušet?

Pokud tablet nevlastníte a rádi byste si službu vyzkoušeli na vlastní kůži, neváhejte navštívit Alza Android Roadshow 2015, kde si GRID budete moct vyzkoušet. Registrovat se můžete přes odkaz níže.

oculus

Zdroj: Tisková konference

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nvidia hlavni

Služba NVIDIA Grid bude brzy zpoplatněna

Tegra Box Jirka Pernica Jirka Pernica
0 min. uložit na později

Komentáře (13)