Praha má svůj smartphone – ZTE představilo nubia My Prague světu

nubia

Světová premiéra smartphonu v České republice se rozhodně nekoná každý den, 8. červenec byl ale výjimkou. Značka nubia, kterou představilo čínské ZTE, se podívala do hlavního města Prahy a představila nový smartphone. Ten dostal označení nubia My Prague a je určen pro náročné uživatele, kteří využijí kvalitní fotoaparát a spoustu nástrojů pro tvorbu snímků a videí. Inspirací je podle všeho samotné hlavní město Praha, které vyniká svou kulturou a uměním. Jaká tedy nubia My Prague je?

Nubia My Prague (1)

Samotná konstrukce je opravdu povedená a hned první seznámení se neslo v duchu luxusu. Telefon nubia My Prague je vyroben z kovu, je extrémně tenký (5,5 mm) a podle tvůrců je lehký jako pírko, přesněji 140 gramů. Na přístroji nejsou žádné ostré hrany, což je rozhodně plus. Displej se dočkal úhlopříčky 5,2″, Full HD rozlišení a technologie Super AMOLED, na kterou jsme zvyklí u telefonů Samsung. Hardwarově se jedná o přístroj, který zapadne mezi spoustu jiných – osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615, 2/3 GB paměti RAM či 16/32GB vnitřní úložiště. Jistě potěší podpora dvou SIM karet s LTE datovými přenosy (na frekvencích 1800/2100/2600 MHz). Důležitá frekvence 800 a 900 MHz tedy bohužel chybí. Vnitřní paměť pak lze rozšířit paměťovou kartou – ta patří do jednoho ze slotů pro kartu SIM, nelze tedy provozovat dvě karty SIM a paměťovou kartu zároveň. Menším zklamáním je baterie s kapacitou 2200 mAh, která zázračnou výdrž s tak velkým displejem rozhodně nevykouzlí. Systémem je Android 5.0 s přepracovaným prostředím od ZTE.

Velký důraz byl kladen především na fotoaparát, který dostal 13MPx ISOCELL snímač. Ten by měl vynikat především ve kvalitě snímků v nižších světelných podmínkách, díky spoustě nástrojů a profesionálnímu režimu lze podle tvůrců s fotoaparátem přímo kouzlit. Povedené byly prezentace efektů “Light painting”, neboli malování světlem či time-lapse. Působivé bylo rovněž video, které zachytávalo krásy Prahy. Všechny záběry pocházely z telefonu nubia My Prague. Příznivce kvalitního zvuku potěší přítomnost audio čipu AKM4375.

Zajímavostí je systém FIT, který představuje netradiční ovládání přístroje pomocí gest na rámečku kolem displeje. Tímto způsobem lze například přepínat běžící aplikace, snižovat jas, hlasitosti či obsluhovat fotoaparát. Jsme moc zvědavi, jak se toto ovládání osvědčí v praxi při delším používání.

Smartphone nubia My Prague by měl na český trh dorazit během několika týdnů, cena se pak bude odvíjet od verze podle vnitřního úložiště a paměti RAM. K dispozici budou též dvě barevné kombinace – stříbrná a zlatá. Jaká tedy bude cenovka?

  • nubia My Prague 2/16 GB – 349 euro (cca 9 500 Kč)
  • nubia My Prague 3/32 GB – 429 euro (cca 11 500 Kč)

Nubia My Prague (18)

zdroj: tisková konference, slide.tech.sina.com.cn

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)