Nový Pocket (původně Read It Later) umí předčítat články

pocket_ico

Aplikace Pocket, původně známá jako Read It Later (recenze viz Read it Later: Přečtěte si to, až budete mít čas), se včera večer po dvouměsíční pauze dočkala aktualizace. Verze s číslem 4.2 (předchozí verze měla číslo 4.1.3) přináší řadu novinek a oprav, nad kterými ale jedna funkce doslova vyčnívá – předčítání uložených článků prostřednictvím hlasové syntézy.

Stačí otevřít článek, který hodláte přečíst, kliknout na tlačítko Menu v pravém horním rohu, zvolit Listen (TTS) a telefon vám celý text přečte.

Stačí otevřít článek, který hodláte přečíst, kliknout na tlačítko Menu v pravém horním rohu, zvolit Listen (TTS) a telefon vám celý text přečte.

Stačí otevřít článek, který hodláte přečíst, kliknout na tlačítko Menu v pravém horním rohu, zvolit Listen (TTS) a telefon vám celý text přečte.

K dispozici je i jednoduché ovládání, připomínající hudební přehrávač. Umožňuje pozastavit a opětovně spustit čtení, přeskakovat odstavce a ovládat rychlost čtení, stejně jako přepínat mezi jazyky.

Z následujícího videa si můžete udělat představu o tom, jak nová funkce funguje.

Ovládání umožňuje pozastavit a opětovně spustit čtení, přeskakovat odstavce a ovládat rychlost čtení, stejně jako přepínat mezi jazyky.

Ovládání umožňuje pozastavit a opětovně spustit čtení, přeskakovat odstavce a ovládat rychlost čtení, stejně jako přepínat mezi jazyky.

New “Listen” Feature in Pocket for Android

New "Listen" Feature in Pocket for Android

Pocket je tak ideálním řešením, pokud si chcete číst například při řízení auta, vykonávání nějaké činnosti, ke které potřebujete zrak, ale můžete při ní poslouchat (namátkově například běh, jízda na kole, některé manuální či rutinní práce), nebo se cítíte unaveni na čtení.

Další novinky verze 4.2 si představme alespoň v bodech:

Aktualizace:

  • Na všech verzích Androidu nyní funguje funkce Manage Site Subscription,
  • vylepšená animace při čtení v režimu celé obrazovky,
  • zakázán URL zkacovač při sdílení do Evernote,
  • menší aktualizace uživatelského rozhraní.

Opraveno:

  • padání na ZTE Blade při otevření článku,
  • prázdná obrazovka s nápovědou na Jelly Beanu,
  • další opravy drobných chyb.

Zajímavostí je, že ačkoli je Pocket multiplatformní aplikace, funkce hlasitého předčítání je v tuto chvíli dostupná exkluzivně pouze pro Android. Operační systém iOS totiž nemá API pro hlasovou syntézu, což znamená, že Pocket nemůže tuto funkci nabídnout na iPhonech a iPadech.

Pocket je ke stažení zdarma v Obchodě Play.

Pocket -formerly Read It Later
Read It Later
Verze 4.2 (18. 9. 2012)
Velikost 4,1 MB
2.2+


Zdarma

Zdroje: Phandroid, Talk Android, Android Community, Android Authority a Drod-Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (8)