Nový Nexus 7: Kolik bude stát? Asi bude dražší!

nexus7_ico

Na několika zahraničních serverech se objevily nové zvěsti o příští generaci tabletu Nexus 7. Tentokrát se týkají jednoho z klíčových parametrů – totiž ceny, za kterou bude možné toto zařízení koupit. Zpráva pochází z Tchaj-wanu a říká, že Google se nebude snažit za každou cenu konkurovat ostatním výrobcům 7palcových tabletů cenovou politikou. Zaměří se spíše na střední segment trhu, čemuž bude odpovídat i cenovka.

Podle serveru DigiTimes, jehož zdrojem je údajně jeden z prodejních řetězců, se nová generace Nexusu 7 bude prodávat v rozmezí od 199 do 249 dolarů (v přepočtu cca 3 850 až 4 800 Kč). Verze se 16 GB interního úložiště, která by se podle dřívějších informací mohla na pultech objevit během července, prý přijde na 229 dolarů (4 400 Kč).

Nexus 7 Nexus 7

Uvedené informace je ale nutné brát s velkou rezervou – samozřejmě nejsou oficiálně potvrzeny Googlem ani Asusem, navíc ani DigiTimes nepatří v tomto směru mezi nejspolehlivější zdroje, zvláště když se sám odkazuje na “nejmenované informátory”.

Původní Nexus 7 se 16GB interní pamětí se aktuálně prodává za 199 dolarů (3 850 Kč), 32GB varianta pak stojí 249 dolarů (4 800 Kč). Za příplatek 50 dolarů (cca 950 Kč) mohou zákazníci pořídit tablet nejen s WI-Fi konektivitou, ale také s 3G mobilním připojením.

Nexus 7 Nexus 7

Nexus 7 je papírově konkurentem iPadu Mini, se kterým může směle měřit síly jak po stránce software, tak i z hlediska hardwarové výbavy. Asus se ukázal jako dodavatel spolehlivého a kvalitního hardware a v této cenové hladině se Nexusu 7 ve zpracování vyrovná málokterý tablet, nicméně zatím není oficiálně známo, zda i další generace bude právě z této dílny.

Za nás můžeme konstatovat, že 229 dolarů rozhodně není nepřiměřená cena za 7″ tablet, obzvláště pokud Google opravdu přinese zařízení s Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem a možná trochu větším interním úložištěm.

Zdroj: Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)