Webový Google kalendář obdržel nový Material design

google kalendar novy material design

Už v srpnu jsme informovali o tom, že webová verze Google kalendáře dostane nový Material Design. Od včerejšího večera si již může každý nový vzhled aktivovat. Novinka je přichystaná pro osobní i G Suite účty.

Nový Material Design pro Google Kalendář

Webová verze kalendáře byla již poměrně dlouhou dobu neaktualizována, nyní dostává modernější kabát s většími ikonami, novými barvami a celkově čistějším vzhledem. Dalo by se říct, že vypadá nyní již velmi podobně jako verze pro telefony. Co se týče funkčnosti, tak se Google zaměřil na podniky. Administrátoři nyní například můžou přidat informace o konferenčních místnostech.

Lidé mohou přidat jednodušeji odkazy na dokumenty, tabulky nebo prezentace, otevřít půjdou přímo z detailu události. Na obrázku jde vidět, jak takový dokument bude v události vypadat. Další novinky už jsou menší, nově třeba můžete prohlížet více kalendářů v režimu „Den“.

Nejedná se sice o změny, které by totálně překopaly používání kalendáře. Toho se pravděpodobně ani nedočkáme, protože kalendář využívá podobně jako třeba Gmail velké množství společností a každá velká změna znamená pro společnosti zaškolení zaměstnanců.

Firemní účty v rámci G Suite se automaticky na nový vzhled převedou 14. listopadu, může se ale stát, že novou funkci aktivuje administrátor společnosti i dříve. Pro osobní účty se postupně začíná nový vzhled uvolňovat, aktivovat si jej můžete ale sami. Stačí přejít na tento odkaz a následně se vám vpravo objeví tlačítko pro aktivování nového vzhledu.

[appbox googleplay com.google.android.calendar]

Jak se vám líbí nový vzhled Google Kalendáře?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (11)