Nový LG telefon má zajímavou funkci: Repelent proti komárům

lg telefon proti komarum

Společnost LG je známá svými odvážnými inovacemi ve světě mobilů. A pokud jste se někdy ptali, kde je hranice… Tak asi nikde. Obzvlášť po představení této novinky. Tento LG telefon má totiž zabudovaný repelent proti komárům.

Otravují vás komáři? Pořiďte si nový LG telefon

Na první pohled to vypadá jako zbytečná funkce, ale po přečtení tiskové zprávy už tento telefon dává větší smysl. Je totiž určen pro indický trh, kde jsou komáři opravdový problém, protože můžou přenášet i nebezpečné nemoci. A jak tedy tento repelent funguje?

lg k7i repelent proti komarum

Telefon má na zádech telefonu speciální reproduktor, který vydává ultrazvukové vlny. Lidské ucho je nedokáže zachytit, ale komáři od něj “utíkají” co nejdále, alespoň to tvrdí LG. Instituce v Indii zařízení testovala a zjistila, že v praktickém testu telefon odrazil 72% komárů. Nicméně americká asociace Mosquito Control Associaton zase tvrdí, že tato technologie zkrátka nefunguje.

Jestli to skutečně funguje, nebo ne, vám nedokážeme sdělit, na to nám chybí potřebná kvalifikace. Telefon se bude dát koupit pouze v Indii, a to po přepočtu za zhruba 3 000 Kč. Má 5” velký HD displej, čtyřjádrový procesor, 8 MPx fotoaparát a také podporu LTE. Nechybí ani čtečka otisků prstů.

Jakou nejzajímavější funkci jste měli v telefonu?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (8)