Nový Google Play 4.4 přinese drobná vylepšení

play_ico

Na webu se objevilo několik snímků obrazovek, ukazujících příští verzi Obchodu Play (Google Play Store) v podobě, ve které bude fungovat v Androidu 4.4 KitKat. Shodou okolností je číslo následující verze Obchodu Play také 4.4. Jako první zveřejnili obrázky redaktoři serveru Android Police, takže se můžeme podívat a zjistit, že Obchod Play se dočká poměrně zásadního redesignu.

Obrázky jsou to nesporně zajímavé, protože je na nich vidět neustále probíhající dolaďování aplikace. Jednou z novinek je boční výsuvná navigace, která usnadňuje přechod mezi sekcemi Store home, My movies & TV, Shop, My Wishlist a Redeem (nabídka se bude lišit podle toho, které sekce jsou dostupné v jednotlivých zemích). Stávající Obchod Play verze 4.3.11 má tuto nabídku v pravém horním rohu, jak můžete vidět na šestém snímku – tam v nové verzi zůstane jen nastavení a nápověda.

Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou

Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou

Nová verze Obchodu Play Nová verze Obchodu Play

Další obrázky ukazují postupující trend grafického prostředí ve stylu karet, které jsme poprvé mohli vidět v Google Now. Nejnovější Obchod Play se s velkou pravděpodobností po vizuální stránce přiblíží stávajícímu Gmailu.

Vpravo nahoře zůstane jen nápověda a nastavení Vpravo nahoře zůstane jen nápověda a nastavení

Možnosti nastavení nové verze Obchodu Play Možnosti nastavení nové verze Obchodu Play

Takto vypadá nabídka v současné verzi Takto vypadá nabídka v současné verzi

Aplikace Obchod Play 4.4 bude údajně kompatibilní se zařízeními s Androidem 2.2 Froyo a novějšími.

Pokud byste si chtěli nový Obchod Play osahat a vyzkoušet, zatím vás budeme muset zklamat – v tuto chvíli není příslušný APK balíček dostupný ke stažení. Není ani známo, kdy přesně bychom se měli dočkat uvolnění aktualizace. Dá se ale předpokládat, že nejpozději se tak stane při představení Androidu 4.4 KitKat.

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (12)