Nový Android ve znamení velkých změn designu

Android-Design-Guidelines-348×196

Akce Google I/O nás posunula ještě blíže novému Androidu – krátce po začátku konference jsme mohli nahlédnout na nový design, který se chystá do našich zařízení. Společnost Google nyní bude dbát na to, aby uživatelské prostředí nyní působilo více přirozeně a hlavně “do hloubky”. Co to znamená? Že jsou jednotlivé grafické prvky odlišeny také hloubkou (díky stínování) a vše vypadá jako reálný materiál, kde jsou aktivní volby vystouplé. Změn se dočkala téměř každá část systému Android a jedná se o jednu z největších změn v historii systému.

Nový design Androidu L

design design android-5 android-6 android-7 android-9 android-10  android-16 android-17 android-19 android-20

Nově přibyla také notifikace hovoru, která se zobrazí jako menší proužek v horní části displeje a ihned vám nenaruší spuštěnou aplikaci. Skvělé!

android-8

Změn se dočkala také lišta spuštěných aplikací, která má jiný design a kromě toho jsou také jednotlivé karty prohlížeče Google Chrome brány jako jednotlivé procesy.

android-14

Měli jsme možnost vidět také redesign domácí obrazovky, hlavně pak softwarových tlačítek.

android-18

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)