Noví Pokémoni jsou tady. Mohou ale hře ještě pomoci?

novi-pokemoni-nahledak

Hře Pokémon GO jsme se v minulosti věnovali poměrně hodně. Hráli jsme ji, zkoušeli novinky a informovali o nich. Ale stejně jako spoustu jiných hráčů, i nás hra přestala po čase bavit. Zajímavých novinek bylo pomálu a chyby se opravovaly pomalu. Některá rozhodnutí Nianticu dokonce hráči odsoudili nadobro. Nyní se ale vývojáři snaží hru znovu oživit. Pomoci ji mají noví Pokémoni, kteří právě teď do hry vstupují.

Noví Pokémoni: Bude jich 100, ale přijdou postupně

Aktivních hráčů nezůstalo ve hře mnoho. Spousta z nich ale čekala, až noví Pokémoni dorazí. Stalo se tak včera, ale velké nadšení se nekoná. Nepřišli totiž všichni naráz, jak se očekávalo. V tuto chvíli bylo odhaleno pouze osm nových Pokémonů, tzv. „baby forem“:

  • Pichu (-> Pikachu)
  • Togepi (-> Togetic)
  • Cleffa (-> Clefairy)
  • Magby (-> Magmar)
  • Igglybuff (-> Jigglypuff)
  • Tyrogue (-> Hitmontop, Hitmonchan, Hitmonlee)
  • Elekid (-> Electabuzz)
  • Smoochum (-> Jynx)

(kurzíva označuje pokémony, kteří nejsou součástí první generace)

Nové bytosti by tak měli znát dobře především hardcore fandové Pokémonů a původních her, protože právě v nich byli porpvé představeni (konkrétně šlo o hry Silver a Gold).

noví pokémoni - pichu

Nové Pokémony bohužel zatím není možné volně chytit (v budoucnu prý bude). Jedinou možností jak je získat, je tedy vylíhnout je z vajíčka. A aby to nebylo jednoduché, nemělo by to být z vajíčka, které již máte v inventáři, ale z nového, které získáte po protočení PokéStopu od včerejška. Další noví Pokémoni by měli být uvolňování v následujících měsících, dokud jich nebude rovných 100.

S novými Pokémony přichází i nový Pikachu

Niantic v minulosti slíbil, že bude hra obsahovat nejrůznější eventy. První event byl spuštěn v rámci Halloweenu, kdy jste mohli získávat dvojnásobné odměny a častěji potkávat konkrétní typy Pokémonů. Nyní byl do hry přidán další, nicméně velmi omezený event.

noví pokémoni - santa pikachu

Ten zvyšuje výskyt běžného Pikachu. Proč píšeme běžného? Protože vedle něj bude totiž až do 29. prosince možné chytit Pikachu se Santovo Vánoční čepicí. Výskyt tohoto „žluťáska“ však má být značně omezován.

[appbox googleplay com.nianticlabs.pokemongo]

A jak jste na tom vy? Hrajete ještě Pokémon GO? A pokud ne, vytáhnou vás ven noví Pokémoni?

Zdroje: androiauthority.com, reddit.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (22)