Nové telefony Gigabyte nabídnou Android 4.0 a sloty na dvě SIM

telefony_gigabyte

Tchaj-wananská firma Gigabyte je známá především jako výrobce počítačových komponent. Její působení na poli chytrých telefonů je zatím spíše okrajové – ročně představuje jeden či dva produkty pro tento segment. Na právě probíhajícím veletrhu Computex v Taipei společnost představila zástupce dvou modelových řad smartphonů, jejichž společným prvkem je možnost osazení dvěma SIM, a které cílí na spotřebitele, pro něž je důležitá cena. Pojďme se na novinky zběžně podívat.

Nové telefony Gigabyte

Nové telefony Gigabyte

Gigabyte GSmart G1342 přichází, kromě dvou slotů na SIM kartu, s Androidem 4.0, displejem s úhlopříčkou 3,5 palce. Uvnitř se nachází procesor, jehož jádro běží na frekvenci až 800 MHz, sekunduje mu 512 MB operační paměti, pro aplikace a data je připraven rovný gigabajt interního úložiště. Zmínit se můžeme také o 5Mpx fotoaparátu.

Výkonnější varianta, označovaná jako GSmart G1362, je osazena dvoujádrovým procesorem taktovaným až na 1,2 GHz, stejně velkou RAM i interní pamětí. Hlavním “tahákem” nejspíš bude displej s úhlopříčkou 4,3 palce.

Nové telefony Gigabyte

Nové telefony Gigabyte

Dále zde máme řadu “M”, začínající modelem GSmart M1320. Tento telefon má procesor s jedním jádrem, běžícím na rychlosti až 1 GHz, 512 MB RAM a poměrně solidní 4 GB interní paměti. Fotoaparát s rozlišením 3 Mpx a úhlopříčka displeje 3,5″ naznačuje, že cílovou skupinou budou méně nároční zákazníci.

O stupínek výše najdeme GSmart M1420 se 4,3palcovým WVGA displejem. Také tento mobil má jednojádrový procesor na frekvenci až 1 GHz, zdroje dále uvádějí 8Mpx zadní a 0,3Mpx přední fotoaparát, Wi-Fi standardů 802.11b/g/n, Bluetooth a GPS. Počítat můžeme s akcelerometrem, senzorem přiblížení a senzorem okolního osvětlení.

Zdroj: Get Android Stuff.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lenovo-logo

Vodotěsný telefon s DualSIM? Lenovo A660

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (4)