Nové tarify T-Mobilu by se mohly jmenovat “Bez invence”

t-mobile-logo

T-Mobile se snaží dohnat konkurenční tarify O2 a Vodafone, ale místo toho, aby v cílové rovince zaútočil a dal zákazníkům něco extra, raději bere konkurenci přes kopírák. Až na data.

V posledních týdnech se stojatá páchnoucí bažina předražených tarifů tuzemských operátorů rozčeřila prudkým přívalem neomezených tarifů za dostupné ceny. Už jsme se zamysleli nad tím, proč to nešlo dříve a vlastně jen pár minut po publikování onoho rýpavého článku přispěchal T-Mobile jako poslední s oznámením neomezeného tarifu. Jenže v ten moment to byla asi jen zoufalá snaha nějak si udržet zákazníky, než opravdová nabídka tarifů. Došlo totiž jen ke snížení ceny za opravdu drahý neomezený tarif na konkurenceschopných 749 Kč. T-Mobile si tedy vzal time-out, aby si dobře promyslel, jaké eso by vytáhl z rukávu a rozdrtil konkurenci na prach. I dali manažeři hlavy dohromady a… obšlehnuli tarify od O2. Včetně několika nehezkých praktik.

T-Mobile-Logo (1)

O2, T-Mobile… kde je rozdíl?

T-Mobile nazval svoji sadu tarifů “S námi”, rozdělil je prakticky do stejných setů jako O2 a dokonce je nabízí za úplně stejné ceny:

t-mobile_tarify

 

Je to skoro na soutěž “najděte 2 rozdíly”. Jediné, čím se T-Mobile liší, jsou datové balíčky. U prostředního tarifu má O2 150 MB, zatímco vám T-Mobile přidá “štědrých” 50 MB navíc. U nejvyššího tarifu je to už ale solidních 500 MB – plusové body alespoň zde. Bohužel, o ty T-Mobile rázem přichází v momentě, kdy se všimnete tarifikace. Ta byla původně u T-Mobile 60+30, zatímco nyní po vzoru O2 poskočila na 60+60, tedy účtování po každé započaté minutě. Proč?

K jednotlivým tarifům si pak můžete dokoupit samostatné datové balíčky za následující ceny:

  • 150 MB – 149 Kč
  • 400 MB – 249 Kč
  • 1 GB – 349 Kč
  • 3 GB – 449 Kč
  • 10 GB – 649 Kč
  • 30 GB – 849 Kč

t-mobile-112821

Kde je konkurenční boj?

Ptáme se tak často, že si připadáme, jako kdybychom hučeli do dubu. Tohle má být nějaký konkureční boj? Takhle se bojuje o zákazníka? S takto nastavenými tarify spíš zůstane zachován status quo, tedy za předpokladu, že vás k T-Mobilu nepřitáhne větší FUP. Zatím můžeme hovořit o zklamání a opět se vracíme ke konspirační teorii, že čeští operátoři táhnou za jeden provaz. Rozhodně nevěříme tomu, že se ceny za neomezené volání nedají stlačit níž. Každopádně pokud přece jen zvažujete, že od svého stávajícího operátora dezertujete, nebuďte zbrklí. Stále tu je šance, že se během následujících týdnů situace možná ještě trošku změní a třeba se u někoho z “velké trojky” (i když bychom neměli zapomínat ani na Air Telecomobjeví nějaká zajímavá slevová akce. Nebo snad T-Mobile napsal poslední kapitolu tarifního příběhu a zakončil jej pro několik dalších let slovy “konec dobrý, všechno dobré”?

Brzy vám také přineseme podrobné srovnání všech tarifů a jejich výhod a nevýhod.

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)