Nová reklama na Samsung Galaxy S II zesměšňuje fanoušky Apple

iphonesgs2

Komerční úspěch Apple tkví, kromě mnoha jiných faktorů, také v tom, že dokázal zákazníky přesvědčit, že jeho produkty jsou symbolem určitého postavení a jsou tudíž naprostou nezbytností.

Samsung v tomto srovnání zůstává poněkud pozadu, takže se rozhodl jít na propagaci poněkud jinou cestou – parodií. V tomto případě v ní hrají hlavní roli zákazníci, posedlí právě “jablečnými” produkty.

Pointa je jednoduchá: fanoušci Apple stojí ve velkých amerických městech dlouhé fronty na nejnovější iPhone. Jsou připraveni čekat třeba i týdny, bude-li to nutné. Poté se na místě objeví pár lidí, kteří používají… …hádejte co? Ano, samozřejmě Samsung! Nastává porovnávání, které, pochopitelně, vyznívá ve prospěch korejského výrobce a jeho Galaxy S II, byť jedinými racionálními argumenty, jež zazní, jsou velikost displeje a podpora 4G sítí. Server GeekOSystem vyznění spotu komentuje jako napadání zákazníků Applu, tedy nikoli Apple jako firmy, ani jeho produktů, ale těch, co je kupují a jsou ochotni na ně stát ve frontách.

Podívejte se sami na zmiňovanou reklamu a dejte nám vědět v diskuzi, co si o ní myslíte. Ostatně: nezůstávejme při zemi – napište nám váš názor na tento typ reklam, kdy se jeden výrobce strefuje do druhého, obvykle úspěšnějšího!

NextBigThing 60 Final

NextBigThing 60 Final

Zdroje: Media ITE, GeekOSystem, YouBentMyWookie a BetaBeat.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)