Nova Launcher testuje v betě noční režim

nova_launcher_nocni_ico

Nova Launcher, nesporně jeden z nejpopulárnějších alternativních launcherů na Androidu, vyšel ve druhé betaverzi verze 4.3, která přinesla několik poměrně zajímavých novinek. Tou patrně nejzajímavější je nový “noční režim,” ve kterém se ve večerních hodinách automaticky ztmaví některé prvky obrazovky. Kromě toho přibyla celá řada možností nastavení vyhledávací lišty Google.

Noční režim je bez pochyb největší novinkou této betaverze. Jak funguje? V nastavení lze určit, aby se s příchodem noci prvky jako jsou vyhledávací panel, seznam aplikací a složky automaticky přepnuly do tmavého grafického tématu. Co je z tohoto pohledu považováno za “noc”? Nova Launcher buď použije systémový čas, nebo skutečnou situaci na základě vaší polohy, případně může ho do tohoto módu manuálně přepnout uživatel.

Nova Launcher testuje v betě noční režim Nova Launcher testuje v betě noční režim

Druhá beta přináší také více možností přizpůsobení vyhledávací lišty Google. V nastavení v sekci Desktop-Search Bar Style lze například volit vzhled loga. K dispozici je nejen současná, ale i několik starších verzí. Na výběr je také několik barev a tři styly widgetu.

Nová beta řeší nejen výše uvedené kosmetické změny, ale opravuje také několik dosud nalezených chyb a problémů.

Jak otestovat Nova Launcher v betaverzi?

Chcete-li si novou betaverzi vyzkoušet, musíte se skrz Obchod Play přihlásit do testovacího programu. Jestliže Nova Launcher máte nainstalovaný, obdržíte následně aktualizaci s testovací verzí. V opačném případě si musíte aplikaci nejprve stáhnout z Obchodu Play a poté obdržíte aktualizaci s testovací verzí.

Druhou možností je stažení instalačního balíčku přímo z oficiálního webu. V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)