Nositelná elektronika nemá budoucnost, tvrdí CEO Huaweie

nositelna elektronika

V posledních dnech se roztrhl pytel s rozhovory a výroky lídrů velkých společností. Včera jsme tu měli prezidenta Sony, podle kterého tady chytré telefony již dlouho nebudou. Dnes je to pro změnu CEO společnosti Huawei, který se vyjádřil ohledně toho, že nositelná elektronika nemá budoucnost.

K čemu je nositelná elektronika, když máme telefony?

„Já jsem vždycky zmatený z nositelné elektroniky. K čemu je, když máme chytré telefony,“ řekl Eric Xu Zhijun, CEO společnosti Huawei.

Přitom již Huawei vydal k tomuto dni chytré hodinky již dvakrát, takže je trochu podivné, že zpochybňuje nositelnou elektroniku. Údajně by ho nikdy ani nenapadlo, aby je někdy nosil.

„Když mi tým vývojářů, který stojí za chytrými hodinkami, ukazoval novinky, pořád jsem jim připomínal, aby zvážili, jestli je takové zařízení potřebné,“ dodal Xu.

CEO reagoval na otázku, jestli by nositelná elektronika mohla někdy nahradit telefony, obzvlášť když poslední modely hodinek můžou být vybaveny i SIM kartou. Čínská společnost nikdy nevydala statistiky, kolik prodala chytrých hodinek, takže není jasné, jestli ostrá slova byla způsobena nízkými prodeji, nebo jen prostě Eric Xu nemá rád nositelnou elektroniku.

Jak to vidíte vy? Souhlasíte s CEO Huaweie?

Zdroj: scmp.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)