Nokia X6 oficiální představení: Výřez v displeji, duální fotoaparát a zajímavá cena

nokia X6 oficialni predstaveni

Oficiální představení Nokia X6 proběhlo dnes v Číně. Je to první telefon ze znovuzrozené řady Nokia X, která zažila největší slávu ještě za dob Symbianu. Nyní už se ale jedná o Android telefon, který spadá do střední třídy. Nabídne velký displej, duální fotoaparát i zajímavou cenu.

Nokia X6 oficiální představení: Střední třída se zajímavými specifikacemi

Po několika únicích a spekulacích jsme se dnes dočkali. Oficiální představení Nokia X6 se konalo v Číně, kde se levnější Nokia telefony již tradičně představují jako první. Vidět jsme to mohli v minulosti například i u Nokia 6. Jak se očekávalo, tak Nokia X6 se zařazuje do střední třídy. Displej na přední straně má 5,8″, poměr stran 19:9 a rozlišení 2280 x 1080 pixelů. Chrání jej tvrzené krycí sklo Gorilla Glass 3.

nokia X6 dualni fotoaparat

Jde o první Nokia telefon, který má výřez v displeji. V něm se schovává sluchátkový reproduktor, senzory a selfie kamera s 16 MPx a světelností F/2.0. Na zadní straně se pak nachází duální fotoaparát s 16 MPx a 5 MPx. Hlavní snímač je RGB, druhý pak monochromatický, podobně jako to mají Huawei telefony. Světelnost je F/2.0, respektive F/2.2. Telefonu nechybí ani podpora AI v automatickém nastavení fotoaparátu podle dané scény.

O výkon se v Nokia X6 stará Snapdragon 636, který doplňuje 4 GB paměti RAM a 32/64 GB úložiště. K dispozici však bude i 6GB RAM se 64GB úložištěm. Nechybí ani podpora microSD karet, či Dual Sim. Pokud se ale rozhodnete využívat microSD kartu, tak přijdete o možnost mít v telefonu dvě SIM karty.

Baterie má kapacitu 3 060 mAh, podporuje rychlé nabíjení Qualcomm Charge 3.0. Systém je Android 8.1 Oreo v čisté podobě, jak jsme u telefonů Nokia zvyknutí. Slíbena už byla aktualizace na operační systém Android P.

Nokia X6 cena a dostupnost

Telefon byl představen v Číně, takže i tam se nejprve bude prodávat. A to již během příštího týdne. Později by se měl telefon dostat i do zbytku světa. Cena Nokia X6 je poměrně příznivá. Začíná na částce 1299 CNY, v přepočtu s DPH tak cca 5 500 Kč. Nejlepší varianta se 6GB RAM a 64GB pamětí pak stojí 1699 CNY, to je po přepočtu s DPH cca 7 000 Kč.

Jak se vám líbí Nokia X6?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)