Další Nokia telefon bude mít špičkový procesor

Nokia Telefon

Společnost HMD Global potvrdila na oficiálním účtu Nokia China, že další Nokia telefon dostane špičkový procesor od Snapdragonu. Bude se jednat o vlajkový model a dočkat bychom se ho měli již na veletrhu MWC, který se uskuteční v únoru.

Další Nokia telefon dostane Snapdragon 835

Naposledy se o telefonech značky Nokia mluvilo před pár dny, kdy se podařila vyprodat první várka telefonů Nokia 6 během minuty. Nyní se o rozruch postarala samotná firma, která na čínské sociální síti Weibo potvrdila spekulace. V posledních týdnech se hovořilo o tom, že vlajkový model značky Nokia dostane Snapdragon 835. To se právě potvrdilo.

Bude takto vypadat Nokia P1?

Podle spekulací se bude jednat o Nokia P1, který by měl být inspirovaný telefonem Sharp Xx3. Velikost displeje tohoto telefonu by se měla zastavit na 5,3“. Procesor by pak mělo doplnit 6GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

Minimálně podle spekulací to vypadá na velmi povedený telefon, problém by ale mohl nastat s cenou, kterou můžeme srovnat s telefonem Nokia 6. Ten patří do nižší střední třídy. Společnost HMD Global, která vyrábí nové Nokia telefony, si za něj řekla 6 300 Kč bez DPH. Z toho se dá odvodit, že na nízkou cenu se zrovna nezaměřují, a i když se Nokia 6 vyprodala rychle. Mezi vlajkovými modely je to trochu jiné. Můžeme to vidět u HTC 10, i když se jedná o téměř perfektní telefon, díky své ceně se moc neprodává, lidé radši sáhnou po telefonech konkurenčních značek.

Co myslíte, že bude největší problém vlajkového modelu Nokia?

Zdroj: nokiapoweruser.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)