Nokia představí své nové telefony koncem února na MWC

telefony nokia

Již nějakou dobu kolují zvěsti o chystané reklamní kampani na chytré telefony značky Nokia. V říjnu pak skutečnost, že v následujícím roce přijdou na trh dva smartphony této kdysi dominující značky, potvrdil výkonný ředitel mobilních komodit při pobočce Microsoft Asia James Rutherfoord. Konkrétně však zmínil jako termín začátek druhého čtvrtletí 2017. Nyní média zaujal snímek z oficiální prezentace, kterou Nokia připravila pro Capital Markets Day. Černé na bílém zde můžeme vidět, že Nokia představí v roce 2017 chytré telefony, se kterými se chce vrátit na trh.

Podle prezentace na Capital Markets Day Nokia představí v roce 2017 nové smartphony Podle prezentace na Capital Markets Day Nokia představí v roce 2017 nové smartphony

Nokia představí své novinky a ohlásí návrat na trh

Téměř od začátku se předpokládalo, že s ohledem na potvrzení účasti této značky na Mobile World Congressu budou novinky poprvé prezentovány právě na tomto významném veletrhu. Jedním z vystupujících má být dle oficiální informace generální ředitel Nokie Rajeev Suri. Samotná zařízení bude pro Nokii vyvíjet a vyrábět čínský Foxconn, finský HMD Global zajistí jejich propagaci a prodeje. Společnost HMD taktéž potvrdila svou účast na MWC. Nokia přitom v minulosti opakovaně využívala právě tento veletrh k představení svých novinek, a to až do roku 2015, kdy Microsoft od této tradice ustoupil. Příští rok nás tedy čeká návrat značky, která ještě před několik roky byla takřka synonymem mobilních telefonů.

Jak to je se současnou Nokií? Jak to je se současnou Nokií?

Podle dosavadních informací Nokia představí dva telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.x Nougat. Jeden z modelů, označovaný jako D1C, již unikl na veřejnost. Má se jednat o zařízení s Full HD obrazovkou, procesorem Qualcomm Snapdragon 430 a 3 GB operační paměti. Další novinka, mířící spíše do střední třídy, by měla následovat v průběhu roku.

Společnost má uzavřeny smlouvy s oběma partnery na dobu 10 let. V příštích třech letech má HMD investovat do projektu “návrat legendy” 500 milionů eur. Kromě chytrých telefonů se Nokia chce v roce 2017 věnovat lékařské elektronice, zařízením pro virtuální realitu, automobilovým systémům a spotřební elektronice. Konkrétní plány představí zástupci firmy na veletrhu MWC 2017, který se bude konat od 27. února do 2. března v Barceloně.

Zdroje: nokiapoweruser.com, nokiapoweruser.com, hi-tech.mail.ru, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)