Nokia 5.1/6.1 Plus představení: Levnější telefony, které vychází z čínského hitu

Nokia 5.1/6.1 Plus predstaveni

Společnost HMD Global představila svůj první telefon s výřezem v květnu. Nazýval se Nokia X6 a ihned se stal velkým hitem, i když pouze v Číně, kde se oficiálně prodává. Dnes se představila novinka s názvem Nokia 6.1 Plus, což je identický telefon, který je ale připraven pro světový trh. Kromě něj se také představil levnější model Nokia 5.1 Plus. Pojďme si oba telefony přiblížit.

Nokia 5.1/6.1 Plus nabízí zajímavé specifikace za nízkou cenu

Začneme u levnějšího telefonu Nokia 5.1 Plus, který již byl potvrzen i pro Českou republiku. O výkon se stará MediaTek Helio P60, který doplní 3GB RAM. Nokia 6.1 Plus má pro změnu Snapdragon 636 a 4GB paměť RAM. Zajímavé je to, že levnější 5.1 Plus má mnohem větší výřez, ale neschovává v něm žádné speciální senzory. Oba telefony mají displej o velikosti 5,8 palce, rozdíl je v rozlišení. Dražší model má FullHD+ (2280 x 1080 pixelů), levnější HD+ rozlišení (1520 x 720 pixelů).

Nokia-6.1-zadni-strana-fotoaparat

Oba telefony běží na Androidu 8 Oreo a spadají pod program Android One. Těšit už se tak můžete na Android 9 Pie. Oba modely mají čtečku otisků prstů i 3,5mm audio konektor. Na zadní straně se v obou případech nachází duální fotoaparát. Nokia 5.1 Plus má 13 a 5 MPx, dražší verze pak 16 a 5 MPx. Z obou stran jsou telefony zakulacené, zadní strana je pak z tvrzeného skla. Globální verze těchto dvou telefonů se začíná prodávat nejprve v Indii. Cenu zatím známe jen pro dražší verzi Nokia 6.1 Plus, v Indii vyjde na 15.999 rupií, což je v přepočtu s DPH 6 200 Kč. A to je hodně solidní cena za to, co telefon nabízí.

Jak se vám líbí novinky Nokia 5.1/6.1 Plus?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)