Pokémoni v reálném světě jsou opět blíže. Niantic dostává finanční injekci

Niantic Labs – náhleďák

Niantic Labs byla vždy taková trochu jiná část Googlu. Taková trochu podivná. Byla divizí, která stvořila výbornou objevovací aplikaci Field Trip, a také legendární AR hru Ingress. Na svém hřbetě nese navíc dodnes se rozvíjející silně mytologický příběh na pozadí hry. Když Google oznámil, že se pouští do restrukturalizace v podobě Alphabetu, oznámil zároveň, že Niantic se stane nezávislou společností, úplně odtrženou od Googlu i Alphabetu. A nyní do Nianticu spolu s dalšími hráči značně investuje.

Niantic Labs budou pokračovat ve své vytrvalé práci

Niantic dostane dohromady 30 milionů $ od Googlu, Nintenda a Pokémon Company. Z toho 20 mil. $ předem a dalších 10 mil. $ podle splnění různých cílů. John Hanke, generální ředitel Nianticu, k tomuto postoji investorů pronesl:

Pokémon Company, Google a Nintendo jsou neuvěřitelnými investory a strategickými partnery, kteří nám pomáhají napsat další kapitolu Nianticu. Díky tomuto kapitálu můžeme pokračovat na dalším vývoji Pokémon GO, dále rozvíjet Ingress a jeho prosperující globální společenství, a udělat z našeho reálného světa další herní platformu.

John Hanke - šéf Niantic Labs John Hanke – šéf Niantic Labs

Pokémon GO je vyvíjen právě za spolupráce s Pokémon Company a Nintendem. Jak jste se již dříve mohli dočíst, bude se jednat o hru v rozšířené realitě, která hráčům umožní hledat Pokémony a bojovat s nimi v reálném světě. Očekává se, že hra bude spuštěna v roce 2016, a to jak na platformě Android, tak i na konkurenčním iOS.

Zdroj: PhoneArena

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (6)