Nemůžete se ráno “vykopat” z postele? Využijte NFC!

vstávání NFC

Každý to jistě zná – po náročném dni ulehnete do postele a pocitově už za pár minut kvílí budík v telefonu, který vás nutí opět vstávat. Jelikož se tento “rituál” opakuje každý den, je vstávání čím dál náročnější a tělo se často naučí i bez vašeho vědomí budík ukončit. Proto přicházíme s naším tipem, jak ke vstávání šikovně a vtipně použít technologii NFC.

Jak použít NFC při vstávání?

Myšlenka je velmi prostá – aby došlo k deaktivaci zvonícího budíku, musíte oskenovat určitý NFC štítek. Když zároveň chytře umístíte tento štítek mimo dosah postele, přinutí vás kvílející budík vstát a rychle vyhledat “vypínací” bod ve vašem pokoji. Umístění je samozřejmě libovolné, ale nemělo by být blízko, nebo naopak příliš daleko od postele. Využít se dá i naskenování QR kódu. Spousta uživatelů používá také různé matematické úkoly a hádanky, ale komu by se chtělo po ránu přemýšlet, že?

NFC štítek vstávání

Využijte NFC štítek, nebo třeba Open Card, platební kartu či ISIC!

Ideální je samozřejmě zakoupit NFC štítek, který lze například ve formě nálepky vhodně umístit na libovolném místě ve vašem pokoji. Ne nutně ale musíte do NFC štítků investovat (i když cena je směšně nízká), použít lze totiž i některý z průkazů, který má spousta z nás u sebe. I platební karty či elektronické průkazy v sobě obsahují čipy, které lze přes NFC v telefonu číst. Sice pomocí nich běžně žádné informace nepřečtete, ale to není vůbec potřeba. Nám bohatě stačí, aby telefon štítek identifikoval a pamatoval si jej. A to jde s většinou běžných průkazů, co nosíte v peněžence.

NFC štítek vstávání

Co budeme potřebovat?

  1. Mobilní telefon s NFC – nezbytnou součástí je samozřejmě přístroj, který si s NFC technologií poradí. Zároveň je nutné také zkontrolovat, zda je tato funkce povolena v nastavení telefonu.
  2. NFC štítek, kreditní či platební kartu, nebo nějaký elektronický průkaz.
  3. Aplikaci Sleep as Android či NFC Alarm clock – bez aplikace, která umožňuje deaktivovat budík naskenováním NFC, bychom se také neobešli.

Kvalitu svého spánku můžete sledovat aplikací Sleep as Android

Jak nastavit Sleep as Android?

Přidání NFC tagu jako možnost deaktivace zvonícího budíku umožňuje například oblíbená aplikace Sleep as Android od českých autorů. Nastavení je pak velmi snadné – při vytváření budíku stačí v nastavení zvolit možnost CAPTCHA a už nikdy nezaspíte!, kde vyberete volbu NFC tag, a budík aktivovat. Při prvním zazvonění budíku je potřeba ještě naskenovat NFC štítek, aby aplikace při dalším probuzení věděla, kterým štítkem chcete zvonění ukončit.

[appbox googleplay com.urbandroid.sleep]

Další možností je použít aplikaci NFC Alarm clock, která je zdarma, ale nenabízí tolik možností nastavení jako Sleep as Android.

[appbox googleplay pl.kamituel.nfc]

Máte nějaký zaručený způsob, jak se přinutit ráno vstát?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nastavení android

Jak nastavit službu Android Pay?

Zprávičky Jan Boháček Jan Boháček
4 min. uložit na později

Komentáře (14)