Některé Nexusy 6P se samy vypínají, ačkoli nemají vybitou baterii

nektere-nexusy-6p-se-samy-vypinaji-ico

Řada majitelů telefonů Nexus 6P hlásí alarmující problém s baterií, ke kterému začalo docházet po aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Konkrétně jde o to, že některé Nexusy 6P se samy vypínají, ačkoli indikátor stavu baterie je v daném okamžiku mezi 10 až 60 %. V tuto chvíli není zřejmé, jak rozšířený tento problém je, mnohé ale naznačuje fakt, že oficiální hlášení chyby označila téměř tisícovka uživatelů hvězdičkou. Vážnost situace podtrhuje také celá řada diskuzních vláken na produktovém fóru Google.

Uživatelé spojují problém s nedávnou aktualizací na Android 7.0 Nougat. Zvláštní ale je, že některé Nexusy 6P se samy vypínají i po následném flashnutí továrního obrazu s Androidem 6.0 Marshmallow. K vypínání zařízení však dochází až při nižších indikovaných hodnotách stavu baterie než u Androidu 7.0. Z toho lze usuzovat, že se jedná o hardwarový problém, jehož projevy Android 7.0 zhoršuje. Této teorii nasvědčuje také fakt, že uživatelé, kteří si nechali akumulátor vyměnit, zaznamenali zmírnění potíží.

Jeden z postižených popisuje situaci následovně: “Po aktualizaci Nexusu 6P dochází k vypnutí telefonu při indikovaném 15% stavu baterie (někdy se to stává i při hodnotách mezi 20 a 30 %). Na zařízení bliká oranžová kontrolka, následuje přechod do úsporného režimu a vypnutí. Telefon pak až do připojení k nabíječce nelze zapnout. Po připojení a opětovném zapnutí ukazuje indikátor stavu akumulátoru minimálně 15 %.” Své tvrzení pak dokládá snímkem obrazovky, kdy se telefon nejprve samovolně vypnul při 15 % baterie. Po připojení k power packu a nabití na 39 % se Nexus 6P opět vypnul, tentokrát při indikovaných 30 %. Po dalším zapnutí ukazoval ukazatel stavu 36 %. Prakticky stejné problémy pak nahlásilo několik dalších uživatelů.

Nexusy 6P se samy vypínají, k řešení problému se nikdo nemá

Google eviduje problém s předčasným vypínáním ve svém systému hlášených chyb, ovšem jen s nízkou prioritou. Nic také nenasvědčuje tomu, že by v dohledné době chystal nějakou opravu. Zákazníci, kteří se obrátili na záruční servis společnosti Huawei byli odmítnuti s tím, že problém není v telefonu nebo baterií, ale souvisí se změnami v softwaru společnosti Google.

Zajímavé je, že problém s vypínajícími se Nexusy se nejčastěji projevuje ve velmi chladných klimatických podmínkách. V některých případech se zařízení vypínají při více než 60% indikované kapacitě baterie. To může uživatelům značně zkomplikovat život, neboť v dnešní době je mobilní telefon takřka nedílnou součástí našich životů. Je také pomocníkem v kritických situacích, díky kterému lze sobě či někomu jinému zavolat pomoc. S vypnutým zařízením se však taková situace může nepříjemně zkomplikovat.

Jak jsou na tom naši čtenáři s Nexusy 6P? Zaznamenali jste podobné problémy? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, code.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)