Nexusy 6P a 5X mají od října problémy při připojení k Bluetooth v autě

nexusy-6p-5x-problemy-bluetooth-ico

Ve čtvrtek jsme informovali o tom, že aktualizace na Android 7.1.1 pro Nexus 6 přinesla problémy s ozvěnou. S potížemi se však potýkají i Nexusy 6P a 5X, jejichž majitelé v hojné míře hlásí problémy při připojení k Bluetooth v autě.

Problémy ovlivňující funkčnost při připojení přes Bluetooth v automobilu začali uživatelé hlásit již v říjnu – po aktualizaci na poslední verzi Androidu s číslem 7.1.1. Ve většině případů se telefony Nexus 6P a Nexus 5X vůbec nedokážou připojit k systému Bluetooth integrovanému ve vozidle. V některých případech se připojení sice podaří, ale nelze uskutečnit hovor prostřednictvím audiosystému vozidla. Na základě dosavadních hlášení lze usuzovat, že potíže nastaly u většiny modelů automobilů bez ohledu na výrobce.

Nexusy 6P a 5X čekají na opravu

Z dlouhých vláken v na produktovém fóru Google a stránkách pro hlášení chyb plyne, že se potíže začaly objevovat již koncem října, kdy vyhledávací gigant uvolnil první vývojářský náhled Androidu 7.1.1 pro uvedená zařízení. Majitelé dotčených Nexusů samozřejmě doufali, že problém bude opraven v některé z následujících aktualizací, nicméně až dosud se tak bohužel nestalo. Ani lednové aktualizace nepřinesly v tomto směru žádné řešení.

Nexusy 6P a 5X trápí od října problémy při připojení k Bluetooth v autě Nexusy 6P a 5X trápí od října problémy při připojení k Bluetooth v autě

První hlášení s datem 20. ledna zaslal uživatel, který napsal: “Dnes ráno jsem nainstaloval na svůj Nexus 6P sestavení NPF10C (Android 7.1.1 Developer Preview 1). Od toho okamžiku se mi nedaří navázat spojení se systémem Bluetooth v mém autě. Odstranil jsem párování a znovu vytvořil spojení, ale problém zůstává. Telefon se připojí na asi pět sekund a potom se odpojí.”

Podobně líčí své zkušenosti také další majitelé: “V mé Corvettě 2011 fungovalo připojení s Androidem 7.0 korektně. Po aktualizaci na 7.1.1 beta však fungovat přestal. Zrušil a obnovil jsem párování, ale Bluetooth při pokusu uskutečnit hovor prostě nefunguje. Když jsem se nastartovat, automobil dokonce hlásí připojení zařízení, ale když se snažím ho použít, nepovede se to. Vypadá to, jako by telefon nebyl připojen.”

Je možné (nikoli ale oficiálně potvrzené), že Google zahrne opravu této chyby do následující minoritní aktualizace na Android 7.1.2. Bohužel v tuto chvílí nejsou k dispozici žádné informace, kdy by nová verze mohla být uvolněna.

Jak jsou na tom naši čtenáři s Nexusy 6P a 5X po aktualizaci na Android 7.1.1? Funguje vám připojení telefonu přes Bluetooth k sytému auta? Napište nám své zkušenosti do diskuze pod článkem!

Zdroje: phonearena.com, code.google.com, productforums.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)