Tablety Nexus 7 a Nexus 10 vyprodány. Dočkáme se brzy nástupců?

nexus7_vypor_ico

Podíváte-li se do sekce zařízení Obchodu Play, která není pro Českou republiku dostupná, zjistíte, že s výjimkou telefonu Nexus 5 jsou všechna zařízení vyprodána. Konkrétně tedy mluvíme o loňském Nexusu 7 (s výjimkou 32GB GSM verze) a podstatně starším Nexusu 10. Všechny modely jsou sice stále v nabídce, většina z nich má ale status “vyprodáno” – v případě Nexusu 10 již déle než rok. Nexus 5 je dostupný jen v bílé a červené, zatímco černá varianta je vyprodána.

Tablety Nexus 7 a Nexus 10 vyprodány. Dočkáme se brzy nástupců? Tablety jsou vyprodány. Dočkáme se brzy nástupců?

Celkem logicky tak vyvstávají otázky, co se děje a kam se zařízení Nexus poděla? Nejpravděpodobnější odpovědí, která se vkrádá na mysl, je, že se Google chystá uvést na trh novou generaci Nexusů, takže vyprodal tu stávající. Varianta, že by zájem o pomalu zastarávající modely stoupl tak, že Google nestíhá vykrývat poptávku, se jeví jako přinejmenším pochybná.

Ohledně nových Nexusů koluje řada mýtů, polopravd a spekulací. Asi nejzajímavější jsou zatím zvěsti, podle kterých by HTC mělo vyrábět příští tablet (pravděpodobně s úhlopříčkou 8,9″) a Motorola by měla dodávat phablety/telefony Nexus 6. Je otázkou, zda skutečně dojde k rapidnímu zvětšení displeje telefonů Nexus ze stávajících 5″ na 5,9″, jak tvrdí některé zdroje. O něco více zpráv se točí kolem údajného tabletu Nexus 8 (Flounder/Volantis), který by mělo vyrábět HTC. Toto zařízení prý bude osazeno 64bitovým procesorem nVidia Tegra K1 a čtyřmi gigabajty operační paměti. Na zadní straně má být 8Mpx fotoaparát, na přední pak 1,6Mpx kamera. Operačním systémem nových zařízení Nexus bude skoro jistě Android L.

Nexus 10 je vyprodán déle než rok Nexus 10 je vyprodán déle než rok

Nexus 5 byl představen v říjnu loňského roku, takže jeho nástupce má ještě přinejmenším dva měsíce čas. Proti tomu tablet Nexus 7 (2013) spatřil světlo světa v červenci 2013, takže pokud bychom uvažovali roční cyklus, má následovník už nějaký ten týden zpoždění. Nexus 10 “oslaví” v říjnu dva roky od své první prezentace, takže je otázkou, zda vůbec hodlá Google na poli větších tabletů pokračovat.

Kam se poděly Nexusy? Kam se poděly Nexusy?

Sama skutečnost, že většina z řady Nexus je vyprodána, nemusí znamenat nic, ale může to být i náznak, že nové přístroje jsou na cestě. A i když rok starý Nexus 5 je hodně dobrý telefon, určitě bychom rádi v blízké budoucnosti viděli 5,9″ Nexus vyrobený Motorolou.

Zdroje: Android Headlines, Droid Life, Tech Bufallo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)