Nexus tablet bude stát více a přijde až v červenci

google_logo5

Společnost Google již produkuje mobilní telefony pod jmenovkou Nexus, tablet s tímto označením však stále chybí. Letos se to však změní a na trhu se objeví sedmipalcový tablet od společnosti Google, který se bude jmenovat Nexus a vyrobí ho společnost Asus. Dříve se předpokládalo, že Google udeří cenou 149 dolarů a dostane se tak pod cenovku trháku Kindle Fire od společnosti Amazon. Podle posledních zpráv se to však nepodaří a cena zůstane 199 dolarů. Prvotní zprávy napovídaly, že tablet ponese velmi výkonný čip Nvidia Tegra 3. Tato zpráva byla později vyvrácena s tím, že se Google kvůli snahám o zmenšení nákladů rozhodl použít levnější a úspornější řešení. To však stále není potvrzeno a Tegra 3 by se mohla v novém Nexus tabletu přeci jen objevit.

Kvůli snahám o zmenšení nákladů se také posunul termín dostupnosti pro zákazníky. Podle posledních zpráv by měl být Nexus tablet k dispozici zákazníkům až v červenci naproti původnímu termínu v květnu.

Těšíte se na nový tablet od Googlu?

zdroj: zdnet.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (19)