Stařičký Nexus S “rozjede” Android 6.0 Marshmallow

google-nexus-s-01

Je Android 6.0 Marshmallow příliš velké sousto pro starší telefony se slabším hardwarem? Dmitry Grinberg, šikovný vývojář pro Android, dokázal, že není. Povedlo se mu totiž oživit stařičký Nexus S, na který naportoval nejnovější verzi systému Android.

Nexus S s novým systémem ožívá

O legendárním telefonu od Samsungu, který spatřil světlo světa v dubnu před 4 lety, se již skoro nemluví. Smartphone začínal na Androidu 2.3, poslední aktualizací byl pak již podstatně novější Android 4.1.2, který Nexus S dostal koncem roku 2012. Neoficiální aktualizace mu znovu vlévá čerstvou krev do žil. Posuďte sami, s jakým hardwarem se podařilo systém zprovoznit:

  • jednojádrový procesor Samsung Hummingbird s frekvencí 1 GHz
  • 512MB RAM paměť
  • 16GB vnitřní úložiště (pozn. red.: je vtipné, jak se úložiště nezvětšují)
  • 4palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů

Nexus S android 6

Podle tvůrce systému by měly být v provozu nejzásadnější funkce (mobilní síť, WiFi, Bluetooth, fotoaparát, GPS, další senzory apod.). Nedá se předpokládat, že by Nexus S s Androidem 6.0 byl nějaký rychlík. Přesto je krásně vidět, že všechno jde, když se chce.

Pokud Nexus S stále vlastníte a používáte, nebo se jen nachází někde v šuplíku, můžete si nejnovější Android vyzkoušet také.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)