Nexus 9: První tablet s Androidem 5.0

nexus 9 hlavni

Tablety Nexus, stejně tak jako telefony, patří k těm nejžádanějším na trhu. Všechna tato zařízení v sobě ukrývají čistý Android, díky čemuž je jejich uživatelské prostředí neskutečně svižné. V tomto článku si představíme Nový Nexus tablet s označením HTC Nexus 9. Jeho parametry jsou opravdu velmi lákavé. Pojďme se tedy podívat, co nový Nexus tablet nabídne.

Zajímavou novinkou je skutečnost, která vyplývá z označení tabletu. Nexus 9 bude vyrábět společnost HTC. Jedná se o druhé Nexus zařízení od HTC (tím prvním byl Nexus One).

nexus 9 1

Vzhled tabletu Nexus 9

Pokud srovnáme nový Nexus 9 se staršími modely Nexusu první a druhé generace, zjistíme, že jsou si více než podobné. Nexus 9 je vyroben z měkkého plastu a na jeho zadní straně nalezneme vertikálně položené Nexus logo. Co ovšem starší modely neměly, je kovový rámeček, který u Nexusu 9 lemuje celý obvod tabletu. Uhlopříčka displeje tohoto modelu je 8,9″, rozlišení pak 2560 x 1600 pixelů. Nový Nexus si budete moct koupit ve 3 barevných variantách – černé, béžové a bílé.

nexus 9 2

Výkon (hardware)

O výkon tabletu Nexus 9 se postará 64bitový procesor Tegra K1, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM! Mezi další specifikace pak zařadíme 8MPx zadní fotoaparát, 1,6MPx přední fotoaparát, NFC a LTE. Tablet bude prodáván ve 2 verzích – 16 a 32GB.

nexus 9 tegra k1

Software

Jak jistě dobře víte, nový Nexus tablet bude běžet na nejnovější verzi operačního systému Android – Android 5.0 Lollipop. Jedná se o první tablet optimalizovaný pro 64bitovou architekturu procesoru, a to jak po softwarové, tak i hardwarové stránce. Více o operačním systému Android 5.0 vám přinese kolega David Mysliveček v jeho článku.

android 5 lollipop

Specifikace tabletu Nexus 9 v bodech

  • Displej – 8,9″ IPS LCD.
  • Baterie – 6700 mAh.
  • Fotoaparát – 8MPx zadní, 1,6MPx přední.
  • Procesor – 64bitová Nvidia Tegra K1 s frekvencí 2,3 GHz.
  • GPU – Kepler DX1.
  • Paměť – 16 nebo 32 GB.

Cena a dostupnost zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Nexus 9 – video

http://youtu.be/yYHY3MFiq1o

 

Zdroj: Google.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)