Nexus 7 – podoba a specifikace

Google

Tak jako mnoho uživatelů systému Android očekávalo androidí telefony z rodiny Nexusů, stejného zájmu se dočkává i chystaný tablet od společnosti Google, který dostane označení Nexus 7. Nový sedmipalcový tablet s Tegrou 3 bude představen na akci Google I/O, která startuje již 27. června v Americe. Google pro své další zařízení vsadil opět na jiného výrobce a na trhu tabletů věří nejvíce společnosti Asus, která stojí za veleúspěšnou řadou Transformerů (ty si můžete prohlédnout také na Android RoadShow 2012). A jak bude Nexus 7 vypadat?

Přední stranu tvoří pouze IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů a nenalezneme zde ani žádné hardwarové tlačítko. To je pro tablety Asus typické, což se ovšem nedá říci o zadní straně, kde nenalezneme objektiv fotoaparátu. Nexus 7 totiž disponuje pouze 1,2MPx fotoaparátem na přední straně. Hnacím motorem bude již podle předpokladů čtyřjádrový čip Nvidia Tegra 3 s 12jádrovou grafickou kartou GeForce doplněný 1 GB operační paměti. Přístroj by se měl prodávat ve dvou verzích – s 8GB interním úložištěm a s 16GB. Modely by se měly na na americkém trhu pyšnit cenovkou 199 dolarů (8 GB), respektive 249 dolarů (16 GB). Nebude chybět ani podpora NFC. Přístroj by měl vydržet kolem 9 hodin na jedno nabití.

Líbí se Vám nový tablet Nexus 7?

zdroj: gizmodo.com.au

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (19)