Nexus 7 II – závažné problémy s GPS a dostupnost v ČR!

nexus-7-ico

Mnoho spokojených uživatelů nového tabletu Nexus 7 II narazilo na závažný problém, kterým tato novinka trpí. Žádosti o pomoc a prosby o vyřešení problému plní mnoho zahraničních diskusních fór, bohužel prozatím bez žádného výsledku. A o jaké závažné problémy se vlastně jedná?

Nexus 7 druhé generace

Jak se ukazuje, tak Nexus 7 II trpí jakousi záhadnou poruchou GPS systému. Při používání lokalizačních služeb se tablet v pořádku zaměří pomocí GPS satelitů a nikdo nepozná, že je něco špatně. To se však změní v rozmezí 10-30 minut, kdy lokalizační systém náhle zamrzne a přestane fungovat. Tablet se poté dostane do tzv. “searching mode”, tedy do stavu kdy v horní liště bliká znak GPS. Zařízení se pokouší najít signál, ale nenajde. Jediné co pomůže je restart celého zařízení, bohužel někteří uživatelé hlásí, že ani to nepomůže.

Mnozí uživatelé také píší, že nepomůže ani servis či výměna zařízení.

nexus-7-gps

Pro tuto chvíli můžeme být rádi, že Nexus 7 II přijde do ČR o něco později, snad s již vyřešeným problémem. Podle serveru Mall.cz se nový tablet začne prodávat v průběhu měsíce září.

Předobjednávky je již nyní možné učinit v několika českých internetových obchodech. Cena byla stanovena na 6 490 za 16GB WiFi verzi.

Plánujete koupit nový Nexus 7 II? Najde se zde někdo kdo ho již má a zaznamenal podobné problémy?

Zdroj: AndroidCentral

 

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)