Nexus 6 prý bude vycházet z LG G3 a bude mít snímač otisků prstů

nexus6_ico

V podstatě skoro hned od představení Nexusu 5 kolují zvěsti, podle kterých Google představí ve druhém pololetí 2014 telefon Nexus 6 a tento termín potvrdil také senior viceprezident Sundar Pichai. Nyní přišel server Android Geeks s informacemi od údajně důvěryhodného zdroje, který potvrdil, že po úspěchu čtvrté a páté řady Nexus bude i na té příští Google spolupracovat s firmou LG. Celkem logicky tak následovník Nexusu 6 bude vycházet z dosud nepředstavené vlajkové lodi tohoto výrobce – LG G3.

Google prý také jednal s několika asijskými dodavateli snímačů otisků prstů, což by mohlo naznačovat, že novinka bude disponovat tímto zabezpečujícím prvkem. Otázkou je, kde se bude čtečka nacházet – HTC One Max ukázal, že její situování na zadní stranu není z hlediska ergonomie právě dobrým nápadem, takže bychom očekávali přesun dopředu pod displej, podobně jako u iPhone 5S a Galaxy S5.

Jeden z konceptů Nexusu 6 Jeden z konceptů Nexusu 6

Očekává se, že Nexus 6 přijde s úplně novým designem, vycházejícím z LG G3, nicméně pravděpodobně s menší obrazovkou, neboť 5,5 palců, které má mít úhlopříčka “gé trojky”, se zdá Googlu už příliš. Předpokládat tak můžeme 5,2″ velký displej s rozlišením Quad HD (tj. 1440 x 2560 obrazových bodů).

Nedávný únik obrázků telefonu LG Isai FL, který firma připravuje pro japonského operátora KDDI (viz aktualita LG G3 bude představen až koncem června), naznačil, jak by LG G3 a tím pádem i Nexus 6 mohl vypadat po vizuální stránce. Jsme přesvědčeni, že tato koncepce je docela přesnou reprezentací toho, jak bude Nexus 6 nakonec vypadat.

LG Isai FL LG Isai FL

Z hlediska technických parametrů očekáváme procesor Qualcomm Snapdragon 805 se čtyřmi jádry Krait 450 na 2,7 GHz a grafikou Adreno 420, který by se v prvních mobilech měl objevit právě ve druhé polovině roku. Lze to odvozovat i z dosavadní praxe, kdy Google pro své telefony volil špičkové procesory právě tohoto výrobce. Zařízení bude mít 3 GB operační paměti a 16 nebo 32 GB interního úložiště.

Očekává se, že Google představí Nexus 6 společně s příští verzí operačního systému Android. Otázkou ovšem je, jaké číslo tato verze ponese – bude to 4.5, nebo 5.0? To v tuto chvíli možná neví ani zasvěcení zaměstnanci Google. Co ale víme jistě, že poslední tři Nexusy byly představeny v říjnu, což může být i termín pro Nexus 6.

Zdroj: Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)