Nexus 5 prý přijde v říjnu a bude vycházet z LG Optimus G2

lgnex5

O tom, že pátý Nexus bude opět vyrábět LG, si již nějaký ten týden štěbetají vrabci na střechách i redaktoři na odborných serverech. Nyní přichází další várka zatím nepotvrzených informací: Nexus 5 prý bude vycházet z chystané vlajkové lodi Optimus G2 (představení proběhne 7. srpna) a k představení dojde počátkem října. Tak to alespoň tvrdí korejský technický web Daum, který má informaci od “spolehlivého zdroje”.

Přinejmenším první část zprávy zní docela logicky – stávající telefony Nexus 4 a LG Optimus G byly vyvinuty ve stejnou dobu a mají také skoro stejné specifikace. Není příliš pravděpodobné, že by LG chystalo nějak radikálně odlišný telefon coby příští Nexus, a ani Google by nejspíš nesouhlasil s tím, kdyby se pod touto značkou prodával nějaký druhořadý mobil.

Údajný snímek LG Optimus G2 Údajný snímek LG Optimus G2

Zatím jediným oficiálně potvrzeným parametrem LG Optimus G2 je procesor, kterým by měl být čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 na 2,3 GHz. Další zvěsti pak tvrdí, že zařízení bude mít 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 2 nebo 3 GB operační paměti, 5,2palcový Full HD IPS displej, podporu LTE, stereofonní reproduktory a vyměnitelný akumulátor s kapacitou 2700 mAh. Operačním systémem bude v tomto případě aktuální Android 4.2.2. Nexus 5 by pak mohl přijít s dlouho očekávaným Androidem 5.0 Key Lime Pie, což je prý také důvod, proč se objeví později než LG OG2.

Velkým překvapením by bylo, kdyby Nexus 5 připravoval Google ve spolupráci s jiným výrobcem – alespoň dosud o ničem takovém neprosákla sebemenší zmínka.

Údajný snímek LG Optimus G2 Údajný snímek LG Optimus G2

Zdroje: Android and Me, Android Authority a Hi-Tech@mail.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)