Nexus 5 od LG? Mohl by vycházet z modelu G2

nexus_5

Nexus 4 je tu s námi již nějakou dobu a logicky se tak pídíme po tom, kdy a jaký bude Nexus s číslovkou 5. Před čtyřmi dny jsme vás informovali o tom, že se možná konečně dočkáme Nexu od Motoroly, jejíž mobilní divizi Google vlastní. Nyní se ovšem rodí další spekulace, že by za zrodem dalšího telefonního Nexu mohla stát opět společnost LG, které se Nexus 4 opravdu povedl. Ten vycházel z vlajkového modelu Optimus G a možná i proto se nyní po vydání nové vlajkové lodi G2 rodí spekulace, že by opět Nexus vycházel z vlajkové lodi LG. Model G2 se podle prvních pohledů skutečně povedl a ukrývá v sobě opravdu silné “železo”. Takový přístroj s čistým Androidem a podporou od Googlu je skoro sen.

Screen-Shot-2013-05-30-at-12.47.01-PM-540x3331

Nexus 4 přišel na trh s velmi dobrou cenovkou a dá se předpokládat, že do stejných kolejí nasedne i Nexus 5. Proto to vypadá, že na palubě nejspíše nebude Snapdragon 800, ale o něco slabší Snapdragon 600, který stále nabídne dostatek výkonu. Otazník visí také nad zadními tlačítky – Google téměř jistě bude pokračovat ve svém designu a tlačítka tak nejspíše opět poputují na boční část přístroje.

Ve vzduchu také poletuje informace, že se nový Nexus objeví v říjnu spolu s Androidem 5 Key Lime Pie. Doufejme, že tomu tak bude. Nexus 4 už by si nástupce zasloužil.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)