Nexus 5 na dalších fotkách a krátkých videích z baru!

lgnexus5

S blížícím se očekávaným termínem představení pátého Nexusu (podle nejnovějších informací by se tak mělo stát 14. října) se také zvyšuje kadence informací, novinek, spekulací a úniků, týkajících se jednoho z nejočekávanějších mobilních zařízení konce tohoto roku. Za dalšími materiály, díky kterým si můžeme udělat jasnější představu o tom, jak bude Nexus 5 vypadat, stojí server 9to5Google, který publikoval několik snímků a dvě krátká videa. Vizuálně zařízení odpovídá předchozím únikům a můžeme konstatovat, že nejnovější informace neodhalily nic zásadního. Dovolíme si ale tvrdit, že jde o zatím nejlepší materiály, jež jsou v tuto chvíli k dispozici.

Podívejme se nejprve na trojici fotografií, na kterých spatříme přední i zadní část Nexusu 5, plus snímek animace, zobrazující se při spuštění telefonu (až podezřele se podobá animaci z telefonů Google Edition). Zadní strana z matného plastu bude skoro jistě příjemnější na dotek než sklo Nexusu 4 a celkově je zařízení spíše hranatější než jeho předchůdce se zaobleným horním a dolním okrajem. Výrazným prvkem je optika fotoaparátu situovaná v levém horním rohu, u které se spekuluje, že by mohla nabídnout optickou stabilizaci. Samozřejmě nechybí ani poměrně velké logo Nexus, jež jsme mohli vidět již při úplně prvním úniku při odhalování sochy Androidu 4.4 KitKat. Kromě toho je na zadní straně také logo LG (čímž se potvrzuje, že tato firma vyrobí nejen čtvrtý, ale i pátý Nexus) a vyleptaný text “not for sale” (“neprodejné”). Musíme ale brát v úvahu skutečnost, že se může jednat pouze o prototyp, od kterého se finální provedení může i radikálně lišit.

Nexus 5 - přední strana Nexus 5 – přední strana

Nexus 5 - zadní strana Nexus 5 – zadní strana

Nexus 5 - bootovací animace Nexus 5 – bootovací animace

Důvěryhodnost celého úniku poněkud narušuje tvrzení serveru 9to5Google, podle kterého obrázky a videa pocházejí od zaměstnance baru, který se podíval na telefon ponechaný bez dozoru. Během toho prý měl čas udělat několik fotek a dvě krátká videa, která najdete níže. Názor na takového zaměstnance, který nejen pozná nový Nexus, ale dokonce si ho dovolí půjčit a nafotit, jste si jistě udělali sami, stejně jako na šanci, že toto je pravdivý popis toho, jak byly materiály získány. Spíše se přikláníme k verzi, že jde o řízenou propagační kampaň, kterou chce Google přiživit zájem odborné i laické veřejnosti.

Leaked Nexus 5 (9to5Google)

Leaked Nexus 5 (9to5Google)

Leaked Nexus 5 02 (9to5Google)

Leaked Nexus 5 02 (9to5Google)

Zdroje: 9to5Google a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)