Nexus 10 oficiálně v ČR – příjemně překvapí cenou!

nexus-10

Česká republika dlouhodobě čelí nezájmu oficiálně importovat Nexus 10, který vznikl ve spolupráci Googlu a Samsungu. Na českém trhu ho bylo ze začátku možné sehnat jen neoficiální cestou – například přes portál Aukro či dovozem z Německa. V dnešní době lze tablet sehnat již v mnoha obchodech, bohužel za vyšší cenu. Samsung totiž nikdy oficiálně Nexus 10 na český trh nedovážel, obchody ho tak musely shánět z ciziny. Proto se cena také pohybovala od 13 000 do 16 000 Kč za 16GB verzi (orientační cena).

nexus10-front

Tyto problémy snad velmi brzy vymizí a nám se konečně blýská na lepší časy! Samsung se totiž konečně odhodlal a bude tak oficiálně dodávat tablet i na český trh. Bohužel přichází trochu s křížkem po funuse, jelikož se nejedná již o zcela nový model a pravděpodobně velmi brzy spatří světlo světa jeho nástupce. Můžeme však být rádi i za pozdější prodej a doufat, že další generace boudou v naších obchodech již od samotného počátku svého prodeje.

google nexus 10

Velmi lákavá je cena, která je stanovena něco málo pod 10 000 Kč za -POZOR- 32GB verzi tabletu! Na některých internetových obchodech lze již provádět předobjednávky, dostupný bude pravděpodobně za 2-3 týdny.

Graf ceny produktu Google Nexus 10 32GB poskytuje server Heureka.cz

Aktuální cena Google Nexus 10 32GB v českých e-shopech: 9635 – 19 456 Kč (Zdroj: Heureka.cz)

Co říkáte na cenovku 32GB verze? Plánujete koupi tohoto zařízení, nebo již raději počkáte na nástupce?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (19)