Network Speed: Snadné monitorování přenosových rychlostí

images (3)

Stává se vám občas, že datové přenosy neběží tak, jak byste si představovali? Stahujete si třeba aktualizaci systému a už drahných pár minut na vás drze svítí stále ta samá číslovka. Zaseklo se něco? Nebo je to prostě jenom pomalý download? WiFi ukazuje plný signál, tak čím to je?

uploadfromtaptalk1364108180446 uploadfromtaptalk1364108128639

Člen XDA Developers niks_avana pro tyto účely stvořil jednoduchou aplikaci nazvanou prostě Network Speed. Ta vám ukáže rychlost jak WiFi, tak mobilního datového připojení v notifikační liště. Zde uvidíte stručný výpis: Kam jste připojeni a jaký máte download a upload. Pokud však otevřete aplikaci samotnou, objeví se podstatně propracovanější náhled na jednotlivé aspekty síťového připojení – a to i včetně přehledných grafů.

Tahle drobná aplikace běží na Androidu 2.1 a novějším a je samozřejmě zdarma. Pokud vás zaujala, zamiřte na XDA Developers, kde hned v prvním příspěvku naleznete aktuální odkaz.

Update: Děkujeme čtenáři za upozornění. Jak se zdá, situace na XDA se poněkud změnila, když vyšlo najevo, že uživatel, který odkaz na aplikaci zveřejnil nebyl vývojářem této aplikace. NetworkSpeed si ve skutečnosti můžete stáhnout z Google Play a odkaz naleznete níže.

Network Speed
pt
Verze 1.51 (30. 4. 2012)
Velikost 43 kB
1.5+


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)