NetTop: Špehujte žrouty dat jednoduše v reálném čase

nahledak nettop data fup android

Ačkoli Android poskytuje základní statistiky o využívání dat aplikací v zařízení, příliš se toho nedozvíte. Soustředí se zejména na největší žrouty a podělí se pouze o celkovou porci zchroustaných dat rozdělených na ty na pozadí a při samotném používání. Jednoduchá aplikace NetTop oproti tomu nabídne statistiky v reálném čase – a budete překvapeni, co všechno si hoduje na připojení bez vašeho vědomí.

NetTop špehuje žrouty dat v reálném čase

Aplikace NetTop si našla cestičku do Google Play, stejně jako mnoho dalších jednoduchých a žádaných vychytávek, z XDA developers. Komunita náročných uživatelů neustále přichází se zajímavými nástroji doplňující už tak rozvinuté Android funkce a mnoho vývojářů testuje vody právě zde, než finální produkt představí mase skrze obchod s aplikacemi.

xdaNetTop, což je i označení pro druh malého stolního počítače, měří spotřebu dat v reálném čase. Aplikace se skládá pouze z jedné jediné obrazovky, na které však naleznete vše potřebné. Od skromného nastavení a předvolby, až po probíhající čerpání dat nebo sečtené hodnoty.

Jedna obrazovka, spousta nastavení

Zobrazená data se mohou aktualizovat podle vašich potřeb – defaultně je v NetTop nastaveno půl sekundy, refresh lze ale zcela vypnout a sledovat tak výsledky všech aplikací. Čísla odpovídají stahovaným a nahrávaným datům za jednu vteřinu, lze však zvolit postupné načítání hodnot s každým dalším cyklem nebo přímo počítání výsledků celkem.

Sledované aplikace lze přefiltrovat na právě běžící a neaktivní, zrovna tak lze i zobrazit separátně data nahrávaná a data stahovaná. Tím však NetTop téměř končí – poslední položkou je uvedení nastavení na původní hodnoty. Nic víc, nic míň.

Který proces vás překvapil?

Šikovná aplikace nabídne pohled do zákulisí telefonu, které je jinak špatně přístupné. Rozšířené statistiky mají smysl zejména díky poskytování informací v reálném čase – mnohokrát jsme zaznamenali na displeji i takové procesy, o jejichž chodu jsme neměli nejmenší tušení. NetTop je zdarma a bez reklam – vyzkoušejte aplikaci a dejte nám vědět, který proces pasoucí se tajně na vašich datech vás překvapil.

[appbox googleplay org.alvarogp.nettop]

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)