Netflix míří do České republiky – internetová videopůjčovna dorazí do dvou let

netflix-movies-

Trápí vás, že v televizi dávají stále ty samé ohrané a nudné seriály a novinky se k nám dostávají i o několik měsíců později? Chtěli byste si legálně a levně užívat nejnovější seriály a filmy? Takovou možnost již řadu let nabízí služba Netflix, která ale není v našich končinách dostupná. To by se ovšem mělo brzy změnit.

Netflix míří k nám, dorazí nejpozději v roce 2016

O příchodu služby Netflix do naší kotliny se již mluví velmi dlouho, dodnes mají však čeští uživatelé smůlu. Nyní jsme ale zase o krok blíž k oficiálnímu uvedení internetové půjčovny na náš trh – tuto informaci potvrdil Hospodářským novinám šéf komunikace Netflixu, Cliff Edwards. Ten prozradil, že se službou Netflix můžeme v České republice počítat a k jejímu zprovoznění dojde nejpozději v roce 2016, kdy je plánovaná globální expanze této služby. Zatím nejsou k dispozici žádné detailnější informace o tom, kdy přesně ke zprovoznění dojde.

netflix

Netflix – spousta seriálů a filmů za pár dolarů

Rychlý internet způsobil, že pro sledování seriálů či filmů dnes nemusíme vlastnit televizor s anténou či “kabelovkou”, ale stačí nám pouze internetové připojení. Nemusíte se tak řídit televizním programem, ale váš oblíbený snímek si přehrajete podle vašeho harmonogramu, navíc bez otravných reklam. Jednou z největších a nejznámějších společností, která se půjčováním snímků přes internet zabývá, je americký Netflix. Ten nabízí svým uživatelům za měsíční poplatek kolem 2 stovek velký soubor filmů a seriálů, který si uživatelé mohou přehrávat kdekoliv s internetovým připojením. Netflix začal své působení v roce 1997, kdy dodával uživatelům filmy poštou. Dnes má společnost již necelých 60 milionů uživatelů a pomalu se rozšiřuje do celého světa.

netflix TV

Čeští uživatelé si mohou půjčování videoobsahu užít již dnes, zmínit můžeme například službu Voyo nebo také Google Movies, které bylo nedávno spuštěno v České republice. Ani jedna ze služeb ovšem nedosahuje takové velikosti jako Netflix. Příchod této služby bychom vítali s otevřenou náručí, vybízí se ale otázka, zda budou čeští uživatelé ochotni za videoobsah platit, když jej lze dnes (mnohdy i legálně) získat na internetu zdarma.

Uvítali byste Netflix v České republice? Kolik byste byli ochotni za půjčování zaplatit?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

8012082

Tisíce seriálů na dosah aneb jak na NETFLIX

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (14)