Netflix nabízí lepší kontrolu spotřeby dat

Netflix

Celosvětově populární služba Netflix umožňující sledování streamovaných filmů a seriálů se před nějakým časem dočkala podpory také v našich končinách. Sledování streamovaných videí s sebou vedle výhod, které spočívají v možnosti sledování takřka kdekoliv díky mobilnímu připojení, přináší také jedno velké úskalí v podobě vyšší spotřeby mobilních dat.

To je zejména v našich končinách poněkud zásadní problém, neboť nabídka datových balíčků jednotlivých operátorů není nikterak valná a často se nám za hodně peněz dostane málo muziky.

Netflix přináší přesnější nastavení spotřeby dat

Netflix - spotřeba dat

Tento fakt berou vývojáři mobilní aplikace v potaz a snaží se nám přinášet stále více možností, díky kterým můžeme spotřebu našich dat kontrolovat. V poslední aktualizaci jsme se dočkali další funkce umožňující přesnější nastavení a kontrolu mobilních dat. Nově tak můžeme nastavit kvalitu videa díky čtveřici možností (nízká, střední, vysoká a neomezená). Při nejnižší kvalitě budeme moci sledovat až 4 hodiny videa při vyčerpání 1 GB, naopak nejvyšší kvalita si 1 GB z našeho datového balíčku “ukousne” za 1 hodinu. Samotní vývojáři navíc tvrdí, že kvalita videa a zvuku zůstane při nastavení nejnižších hodnot na takové úrovni, že uživatele nebude rušit a dostane se mu tak stále kvalitní podívané.

Využíváte služeb Netflixu pro sledování streamovaného videa?

Zdroj: androidauthority.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)